MUUDKUI VÕIDAB: Heino Enden pole Saku Suurhallist veel kordagi lööduna lahkunud.Foto: Mati Hiis
Sport: Värsked spordiuudised Eestist ja välismaalt
21. jaanuar 2002, 00:00

Enden muudkui võidab

Kolmapäevane kauaoodatud Eesti-Läti Euroopa meistrivõistluste valikmäng ukse ees, pole Eesti korvpallikoondise ja BC Hotronicu peatreener Heino Enden endiselt Saku Suurhallis kordagi kaotanud.

Sügisel Eesti meeskonna Läti B-koondise, Valgevene ja Prantsusmaa vastu võitudele aidanud Endeni õnnelik seeria uues mängupaigas sai jätku laupäeval, kui BC Hotronic alistas Saku Suurhalli esimeses Eesti liiga mängus võõrustaja Kalevi 93:80. Koduliigas noppis Hotronic juba kuuenda võidu järjest.

“Rünnak puudus!”

Nädal varem liidrist Tartu Rockist jagu saanud Hotronic oli veel teise poolaja algul taga 15 punktiga, aga tegi siis Indrek Visnapuu, Igor Kurašovi ja Ivo Uibukanti korvidest 13:1 spurdi. Kolmanda veerandi lõpus viis Gert Kullamäe ülikaugvise Hotronicu juba 67:64 ette. Kuus minutit enne lõpuvilet tabas kaks korda järjest kokku 27 punkti kogunud Kurašov ja tegi seisuks 74:66, neljast punktist lähemale Kalev enam ei pääsenudki.

“Lasime jälle vastased ette, aga kui nii ikkagi võidame, pole ju paha. Kalev mängis teisel poolajal päris arulagedalt, aga see pole meie probleem,” nentis kerget külmetust trotsinud Kullamäe ja kiitis Kalevi juhtide otsust koduliiga mängud suurhalli viia.

“Kui tabasime ära, et Kalevil meeskondlik ründemäng puudub, läks lihtsamaks,” lisas Enden.

“Teisel poolajal meil rünnakut polnudki, igaüks punnis üksinda,” kostis Kalevi juhendaja Üllar Kerde ning mainis patuoinastena esile vaid kaks silma kogunud Andrei Laletini ja kaitses Kurašoviga hätta jäänud Seth Sundbergi. Kahe tsentri duellis on Kurašov senises kolmes mängus Sundbergi selgelt ületanud. “Minagi tahaks teada, kuidas Kurašov on meistriliiga pikima mehe vastu nii heas hoos,” kurtis Kerde.

Enne avavilet mälestasid mängijad ja tuhatkond saalis-viibijat minutilise leinaseisakuga USAs palliplatsil surnud Bogdan Konontšukki. Kalevi mängijad kandsid särkidel musti leinalinte.

Kikerpill vigastatud

Kolmapäevaseks EM-valikkohtumiseks Läti ja laupäevaseks välismänguks Ungariga kogunevad täna hommikul Endeni käe alla 13 koondise kandidaati. Sügisega võrreldes puudub koosseisust vaid Tartu Rocki ääremängija Tarmo Kikerpill, keda vaevab põlvevigastus.

Läti-mänguks valmistudes on Enden korduvalt läbi vaadanud videolindid vastase partiidest Valgevene ja Poolaga.

“Laupäevale mõeldes tahtsin saada ka Läti-Ungari linti, aga lätlaste peatreener Armands Kraulinš keelas seda meile andmast,” muigas Enden.

Kraulinš omakorda nimetas eelmisel nädalal 16 Läti koondise kandidaati, sealhulgas kõik ässad eesotsas Istanbuli Efes Pilseni hiiglase Kaspars Kambalaga. Ainsana on kahtlane Moskva CSKA tagamehe Raimonds Miglinieksi kaasategemine - mängujuht pole klubi särgis vigastuse tõttu osalenud kahes viimases kohtumises.