Jürgen Zopp.Foto: AFP/Scanpix
29. mai 2012, 13:53

Jürgen Zopp hakkas maailma 20. reketile kõvasti vastu (9)

Jürgen Zopp kohtus Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste põhiturniiri esimeses ringis maailma 20. reketi, prantslase Richard Gasquet'ga ja kaotas 3:6, 4:6, 6:7.

Mäng kestis ligi kaks ja pool tundi. Zopp ei suutnud võita ühtegi vastase pallingugeimi. Enda omasid hoidis ta üldiselt hästi, kuid kaotas neid nii esimeses kui ka teises setis ühe. Kolmas sett jõudis kiire lõppmänguni, mille Zopp kaotas 4:7.

Mängu käik.

Kolmas sett:

Kiire lõppmäng: 1:0 (äss), 1:1, 1:2 (tilkpall võrku), 1:3, 2:3 (oma servide järel), 2:4, 2:5 (kaks lihtviga auti), 3:5, 3:6 (vastase hiilgav löök üle võrku tunginud Zopi), 4:6, 4:7.

Seti käik enne kiiret lõppmängu:

1:0 - Oma serv taas nulliga ja mitme ilusa punktilöögiga - kohati näitab Zopp väga head mängu.

1:1 - Gasquet'lt väga hea kiire geim.

2:1 - Zopp võidab oma geimi 30-ga.

2:2 - Ka prantslane hoiab oma geimi 30-ga.

3:2 - Zopp ei anna ses geimis vastasele vähimatki võimalust! Niimoodi jätkata!

3:3 - Zopp juhtis 30:15 ja sai rünnata, aga lõi võrku, teenis murdepalli, aga lõi auti, sai veel ühe murdepalli, aga eksis servitõrjel. Lõpuks oli viis tasamängu ning vastase geimpallil kukkus pall lindist eestlase platsipoolele. Kahju, et see nii tähtis geim ära läks!

4:3 - Tuli küll korra tasamäng, aga kaks viimast punkti kuulusid Zopile. Kui oma servigeimide kindluse saaks nüüd vastase servile kaasa võtta!

4:4 - Neli nappi lööki auti ja geim vastasele. Prantslane on igas setis teinud 6-7 lihtviga, Zopp ligi paarkümmend. See ongi maailma 20. ja 100. mehe vahe.

5:4 - Zopp tungib neljal korral õigeaegselt ja edukalt võrku ning võidab geimi nulliga. Eurosport ei näita vale mängu!

5:5 - Gasquet võidab oma servi 30-ga, ehkki saab esimest servi vähe sisse.

6:5 - Zopp oli oma servil taas hea võrgumängu abil ees 40:15, andis kolme eksimusega vastasele murdepalli, aga sai mängu tagasi ja lõpetas geimi väga ilusa punktiga!

6:6 - No ei saa vastase servi võidetud. Nüüd tuleb kiire lõppmäng ära võtta!

Teine sett:

1:0 - Kas nüüd läheb võitluseks? Zopp jääb oma servil taha 15:40, aga võitleb hästi, võidab neli punkti järjest ja geim on käes.

1:1 - Vastase servil läheb nagu alati.

2:1 - Ja oma servil nagu peaaegu alati - ilusa mänguga on geim 15-ga käes.

2:2 - Zopp sai juba veidi vastu, aga 30-ga läheb geim ära.

3:2 - Zopp võidab oma servi 30-ga.

3:3 - Lihtvigade arv ajab ahastama! Tundub, et Zopp riskib kohati liialt, võiks proovida kauem kannatada.

4:3 - Zopp võidab 15-ga ja lõpp on eriti efektne - eestlane tõstab palli võrku tunginud vastasest ilusa kaarega üle!

4:4 - pikk geim, mille Zopp kahjuks kaotab. Ta võitis võimsate rünnakutega väga ilusaid punkte, kuid otsustavatel hetkedel suutis Gasquet hästi servida - kasutamata jäi mitu murdepalli.

4:5 - Zopp jääb taha 30:40, lööb 206-kilomeetrise serviga korraks korra majja, kuid kaks nappi eksimust tähendavad oma servigeimi kaotamist.

4:6 - Gasquet võidab oma servi 15-ga.

Esimene sett:

0:1 - Gasquet hoiab alustuseks oma servigeimi.

1:1 - Ka Zopp teeb sama, mõlemad mängijad hoidsid nulliga!

1:2 - Zopp saab vastase servil esimese punkti.

2:2 - Oma serve hoitakse ülikindlalt, Zopp ei anna selgi korral vastasele punkti.

2:3 - Zopp kaotab vastase servil taas nulliga.

2:4 - Nüüd läks mänguks, paraku Zopi servil, ning meie mees kaotab 30-ga. Mitu palli läks napilt auti.

2:5 - Zopil oli kaks murdepalli, kuid ta kaotas neli punkti järjest ja võimalus jäi kasutamata.

Lihtvigu on Zopp praeguseks teinud 8 vastase 2 vastu.

3:5 - Zopp võidab oma geimi 15-ga.

3:6 - Vastase servil pole lootust ja esimene sett on läbi.