Marko AlbertFoto: Dominik Hartmann
Sport | Muud alad
25. juuni 2012, 14:47

Marko Albert sai Syracuse triatlonil 8. koha

USAs Syracuses toimunud kõrgetasemelisel triatlonil sai  Marko Albert kaheksanda koha.

Kolmandat korda toimunud võistlusel tuli osalejatel läbida 1,9 km ujumine, 90 km rattasõit ja 21,1 km jooksudistants. Konkurents oli tihe ning teiste hulgas asusid rajale viimasel Hawaii Ironmanil teise koha saanud Pete Jacobs Austraaliast, mullu kuuel erineval võistlusel poodiumile jõudnud Paul Ambrose USAst ning viimasel kolmel aastal sama distantsi MM-il esiviisikusse jõudnud Joe Gambles samuti USAst.

Marko Albert alustas Syracuse triatloni talle omaselt hästi, tulles ujumiselt esimesena ajaga 0:23:07. Rattasõidu lõpetas ta ajaga 2:22:10 ning poolmaratoni läbimiseks kulutas Eesti triatleet 1:22:41.

Lõpuaeg 4:11:02 kindlustas Albertile kaheksanda koha. Võitjaks tuli Joe Gambles ajaga 3:53:51, teise koha sai Paul Ambrose (3:54:48) ning kolmanda poodiumikoha hõivas Callum Millward Uus-Meremaalt (3:57:42).

Hawaii Ironmani maailmameistrivõistlustele kvalifitseeruvad 40 parimat professionaalset triatleeti hooaja vältel võistlustelt kogutud punktide alusel. Marko Albert on hetkel tabelis 12. kohal ja suure tõenäosusega osaleb 13. oktoobril toimuval triatlonimaailma tähtsaimal mõõduvõtul.

Alberti järgmine start on kolme nädala pärast Wisconsini poolpikal triatlonil.