18. juuli 2012, 20:04

Kollo ja Vesik jõudsid Austrias põhiturniirile

Eesti rannavõrkpalli esipaar Kristo Kollo ja Rivo Vesik võitsid Austrias Klagenfurtis peetava suure slämmi etapi kvalifikatsioonis kaks kohtumist ning jõudsid põhiturniirile.

Valikturniiri avamängus võideti küllalt kindlalt 2:0 (17, 8) Kanada duo Martin Reader - Josh Binstock, vahendas volley.ee.

Kohtumises pääsu eest põhiturniirile tuli Eesti paaril vastamisi minna Gruusiat esindavate kogenud brasiillastega Renato Gomes - Jorge Terceiro, keda teatakse paremini Geor - Gia nime järgi. 51 minutit kestnud mäng oli tasavägine, kus võitja selgus alles kolmandas geimis. Teearu Grupp teami liikmete Kollo - Vesiku 2:1 (-18, 15, 14) võit tähendas suvel koos mängimist alustanud paari esmakordset jõudmist MK-etapi põhiturniirile.

Kuna suure slämmi turniiride põhiturniiril mängitakse neljastes alagruppides, siis on Eesti duole kindlustatud vähemalt kolm heatasemelist vastasseisu. Alagrupid selguvad tänase õhtu jooksul.