18. august 2012, 20:29

SUPER! Eesti korvpallikoondis alistas võõrsil Iisraeli (26)

Eesti korvpallikoondis pidas täna EM-valiksarja teise kohtumise, kui võõrsil kohtuti Iisraeliga.

Kui Eestil oli esimesest mängust kirjas võit Slovakkia üle, siis Iisrael pidi tunnistama Montenegro paremust. Avamängu kaotusest nördinud israeliidid panid kohe esimesel veerandajal karusselli käima ning juhtisid esimese veerandaja järel 25:12.

Ka esimese poolaja lõpuks juhtisid väljakuperemehed 13 punktiga 40:27, ent õnneks polnud mäng sellega kaugeltki tehtud.

Kolmandal veerandaja lõpuks suutsid eestlased vahe miinus kuue (52:58) peale vähendada, ja kuigi viimasel veerandajal kukkusid viie veaga välja Janar Talts, Gregor Arbet ja Kristjan Kangur, ei loobutud vihasest võitlusest. 46 sekundit enne lõpuvilet oldi veel taga viie punktiga 72:75, ent seejärel tabas raske kahese Siim-Sander Vene, Iisrael kaotas oma rünnakul palli ning 3,4 enne lõppu viigistas Gert Dorbeku tabav kolmene mänguseisu. Järgnes lisaaeg.

Lisaaja alguses õnnestus Iisraelil kolme punktiga (82:79) juhtima minna, ent vendade Sokkude eestvedamisel tuldi taas raskest seisust välja ning Tanel Soku tabav vabavise 1,7 sekundit enne lisaaja lõppu kindlustas Eestile 88:86 võidu.

Eesti resultatiivseim oli Kangur 21 punktiga (lisaks 7 lauapalli), Vene lisas 17 punkti ja 10 lauapalli ning Sten Sokk 16 punkti ja 6 resultatiivset söötu. Iisraeli edukaim oli nende suurim staar Omri Casspi, kes viskas 23 punkti.

Eesti koondise järgmine mäng EM-valiksarjas on eeloleval teisipäeval, kui võõrustatakse Montenegro koondist.

MÄNGU KÄIK

Lisaaeg

1,7 sekundit mängida. Tanel Sokk vabavisetel. Tabab esimese, teine meelega mööda, Iisraeli ülikauge vise ei taba ja Eestile võõrsilt magus 88:86 võit!

2,5 sekundit mängida, Iisrael ei taba, pall auti ja Eestile.

18 sekundit mängida, Dorbek vabavisetel. Ei taba ja lauapall Iisraelile.

Limonad tabab vabavisked. Juhime 87:86 ja Tiit Sokk võtab aja maha

Iisrael võtab minutilise mõtlemisaja. Viimane rünnak jääb neile

24 sekundit mängida, Sten Sokk tabab kahese ja juhime 87:84!

Neljas veerandaeg

Iisrael võtab aja maha, viimase sekundi ülikauge kolmene ei taba ja järgneb 5 minutit lisaaega!

Jääb 3,4 sek, Gert Dooooooorbeeeeeeeeeeeek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kolmene!!!!!!!!!!!!! 75:75!!!!!!!!!!

Jääb 0.28, Iisraeli pallikaotus!

Jääb 0.46, Vene 72:75

Jääb 1.05, Casspi 70:75.

Jääb 1.16, Timmu kiirelt üle ja sisse - 70:73!!! Iisraeli time-out. Kas ime sünnib?

Jääb 1.37, Vene kolmene - 68:73.

Jääb 1.49, 21 punkti toonud Kangur saab 5. vea. Eliyahu vabavisetest suureneb kaotusseis - 65:73

Ja nüüd raskel hetkel lajatab Casspi kaks kolmest. Kangurilt kahene ja Hallikult kolmene vastu - 65:71. Nüüd kaitses kõva!

6. minut: Ohayon murrab raskel hetkel läbi, teeb 57:65, aga vabaviset õnneks sisse ei pane. Kangurilt kolmene - 60:65!

Ja Tanel Sokult 57:63

5. minut: kulub üle nelja minuti, et Halliku kolmene avaks Eesti selle veerandi punktiarve - 55:63

4. minut: Limonadi kolmene sisse, Timmul mööda - oleme taga 52:63

Nüüd saab 5. vea Arbet ja Casspi pääseb taas vabavisetele. Kui nii edasi, siis saavad varsti platsile ka Martin Dorbek ja Rain Raadik. Sokult time-out. Casspi seekord mõlemad vabavisked sisse ja veerandaja skoor on avatud - 60:52 Iisraelile.

3. minut: Casspi saab järjekordse ründelaua ja Talts 5. vea. Casspi mõlemad vabavisked mööda.

2. minut: Timmu püüab vägisi teha, aga nii ka ei saa. Seis pole muutunud. Arbet saab vaid 3. ja 4. vea. Meil on neli meest 4 veaga.

Gert Dorbekule ka 4. viga.

Kolmas veerandaeg

Casspil lastakse võtta ründelaud ja ka Kangur saab neljanda vea - Casspi vabavisked lõpetavad veerandaja Iisraeli eduseisul 58:52, Eesti viimasest rünnakust taas asja ei saanud. Aga ometi võitsime veerandaja 7 punktiga (25:18) ja kui suudame seda viimasel kümnel minutil korrata, siis võidame mängu!

Timmu vabavisetel, aga samuti üks mööda - 50:54

9. minut: jama, Talts saab 4. vea. Õnneks Kadiri vabavisked taas 2-st 1 - 49:54 ja Eesti rünnak.

Tiit Sokk on leidnud sobiva koosseisu ning Talts avab lauapõrkega kolmesest oma punktiarve - 49:53! Iisraeli juhendaja Arik Shivek võtab aja.

8. minut: vastastelt 1 vabavise, meilt 2 punkti Kangurilt - jälle lähemale, 46:53.

7. minut: Uuesti oleme vahe saanud vähem kui kümnele, Timmu Sokk on palju võtnud enda peale ja teeb 44:52

4. minut: Arbet vähendab kiirest vahe vähem kui kümnele punktile (34:43), kuid Eliyahu ja Halperin vastavad korvidega ja seis on taas 34:48

Teist poolaega alustab Talts kahe mööda visatud vabaviskega. Aga Iisraelil olid selle elemendiga asjad esimesel poolajal hoopis hullud (9-st 2), nii et pole hullu midagi, liiati saime lauapalli ja Arbetilt tuli tema esimene korv. Ent vabavise Eliyahult ja kahene Ohayonilt, aga Vene vastab kolmesega - oleme taga 32:43.

Esimese poolaja kokkuvõte

Statistikaprotokoll näitab, et Iisrael on teinud juba 10 pallikaotust, aga me pole suutnud seda ära kasutada. Samas on võõrustajate kaugvisete tabavusprotsent hirmuäratavalt kõrge (12-st 8) ja see ongi neil aidanud vahe sisse teha. Eestlased said eriti mängu alguses järjest täiesti vabadelt positsioonidelt visata, aga erinevalt treeningutest ja soojendusest ei läbinud pall kuidagi korvirõngast (kolmesed 12-st 3).

Meie poolt on skoori teinud viis meest: Kangur 11, G. Dorbek ja Vene 5, S. Sokk 4, Saage 2 punkti. Halva üllatusena on nullil Talts ja Arbet.

Vastastest on kolme kolmesega üllatanud Omri Casspi arvel 11 ja Yotam Halperinil 8 punkti.

Esimese poolaja mulje põhjal on Iisrael täiesti võidetav, kas suudame teisel poolajal mängu tagasi tulla?

Teine veerandaeg

Veerandaeg lõpebki Eesti poolt vaadates 27:40. Viimane rünnak saadi endale, kuid see lõppes Kanguri kauge hädaviskega, mis ei tabanud. Vähemalt on koeral sabast kinni saadud ja teine veerand lõppes viigiga 15:15.

9. minut: Pallikaotus ühelt, pallikaotus teiselt, aga Halperin on see, kes lõpetab kiirrünnaku - 40:27 Iisraelile. Võõrustajate ebakindlust näitab 10 pallikaotust (Eestil 8), aga me pole suutnud seda ära kasutada.

8. minut. Halperinilt uus kolmene, Gert Dorbek vastab pealtpanekuga - 27:38. Ning Talts saab Tyuse takistamisel kolmanda vea.

7. minut: Käib korralik sulle-mulle mäng: Kangurilt lauapõrkega kolmene, seejärel kahene ja Saage kiirrünnakust kahene - Eesti on taga 25:35, Kangur on toonud 11 punkti.

Aga kohe läheb jälle hullemaks: Eliyahu vabavise, Halperini kolmene ja Pnini hull kolmene teevad seisuks 35:18 Iisraelile

Seis paraneb - Iisrael tegutseb mitmel korral täiesti küündimatult ja Kangurilt tuleb 18:28. Et Iisraeli poolel oli algul probleeme telepildi edastamisega, teatas ETV reporter Kristjan Kangur: "Jätsime koledama osa näitamata!" Nagu Põhja-Koreas juba!

Lauavõitlus on seni 4:17!!! Ründelauad 0:5. Ent Kangur ja Vene toovad punkte juurde - 16:28

Kaitselaud on ka täna suur probleem. Vähemalt esimese 11 minutijooksul. Laseme palli noppida ja kordusrünnakust saab Iisrael kolmese - 12:28.

Esimene veerandaeg

Veerandaja lõpetavad Naimi korv ja Sten-Timmu Soku vabavisked. Seis tablool on 25:12 ja halvim võimalik alguse stsenaarium on teoks saanud - võõrustajatel on lastud hoog sisse saada.

9. minut: võõrustajatele anti kindlus kätte ning ehkki Dorbek ja Vene tabavad kolmesed, jääme taha 10:25.

Esimesest veerandajast 6 minutit mängitud, Iisrael juhib 13:4. Eestlased on nende minutite jooksul väristanud kätt kombel, mida ammu pole nähtud. Mitte miski pole õnnestunud, kiirrünnakutel on kaotatud palle. Samas on ka Iisrael närvis olnud, nii et paremal juhul võinuks Eesti ka ise 9 punktiga ette saada.

Eesti algkoosseis: Sten-Timmu Sokk, Gert Dorbek, Gregor Arbet, Kristjan Kangur, Janar Talts