Suur mäng on alanud!Foto: Stanislav Moškov
21. august 2012, 20:06

VEERANDAEGADE KAUPA: kuidas Eesti kaotas Montenegrole 13 punktiga (7)

Eesti korvpallimeeskond sai koduses Saku Suurhallis EM-valiksarja esimese kaotuse, jäädes täiseduga jätkavale Montenegrole alla 64:77.

Kohtumise tähtsusest - kohtuvad ses alagrupis ainsana täiseduga jätkavad meeskonnad - annab märku kasvõi tõsiasi, et vilemees on üks Euroopa tunnustatumaid kohtunikke, soomlane Carl Jungebrand.

MÄNGU KÄIK:

4. veerandaeg:

Lõpuvile kõlab seisul 64:77.

56:72 ja Kangur kolmandat mängu järjest viie veaga audis. 2.15 minna.

Pärast Kanguri kolmest on seis 47:62, aga kuna mängida jääb vaid kuus minutit, võrduks siit pääsemine suure imega. Või teeme nüüd meie sama, mida Montenegro suutis mõne päeva eest Serbias?

Vene küll tabab, ent Balkani pojad virutavad jälle kaks korda kaugelt - hakkab mängurõõm läbi saama. 42:57  ja ka 42:60.

3. veerandaeg:

Kolmas pikem vile kõlab seisul 40:54. Taltsilt 11 ja Dorbekult 10 punkti. Ent nii Taltsil kui Kanguril on enne viimast kümmet minutit neli viga.

Või siiski mitte: Dorbeku kolmesest 38:51.

Käriseb taas niiiii valusat - 35:51. Blagota Sekulic on loopinud 12 punkti. Kas nüüd on kõik?

Vene muurab kenasti korvi alla - 35:44.

Vahe jälle kümme punkti - 32:42. Talts ja Hallik panevad kolmese mööda ning Eesti on jätkuvalt täna tabanud kaugelt vaid korra (Kangur).

Montenegrolt kaks kolmest, Kangurilt korvi alt 32:39.

Tuleb-tuleb: 26:33 (Sten-Timmu Sokk 2+1) ja ka 28:33 (Arbet)!

Veel enne aga lõppseis Slovakkiast: sealne koondis kaotas Serbiale 71:93.

Kiirpilk protokolli:

Suurim vahe avaldub lauavõitluses: koguni 30-15 Montenegrole, seejuures on külalised hankinud ründelauast 14 palli, neist pooled Bojan Dubljevic.

Kui kaheseid (Eesti 20st 8, Montenegro 18st 8) ja kolmeseid (Eesti 10st 1, Montenegro 13st 1) on visatud võrdselt, siis suur erinevus on vabavisetes - meil 7st 4, neil 16st 14.

Janar Talts on visanud 9 punkti (lisaks 4 lauapalli), Kristjan Kangur 5, Gert Dorbek ja Gregor Arbet 4 ning Sten-Timmu Sokk 1. Montenegrot on põhiliselt vedanud Dubljevic 8 punkti ja 9 lauapalliga.

2. veerandaeg:

Vaheajavile kõlab pärast Dorbeku lõpurünnaku 2+1 punkti seisul 23:33.

Arbet paneb pealt - 21:31 ja vastased paluvad mõtlemispausi. See mäng ei ole siiski veel läbi!

Aga nüüd kordub Iisrael: pärast Taltsi kaks pluss ühte on Eesti visanud seitse punkti järjest ja 19:29.

Iga Eesti korv on sündmus - Gert Dorbekilt 16:29.

Ent halvem lugu on, et ka Kangur saab kolmanda vea - teda asendab teine samas staatuses mees ehk Janar Talts. 14:29. Eestlased kulutavad energiat korduvalt ka kohtunikega vaidlemisele.

Nüüd saal rõkkab: Kangur tabab lõpuks kolmese! 12:28.

Aga ei: 9:28, kusjuures Eesti on teisel veerandil rohkem kui nelja minutiga endiselt punktita.

Montenegro on visanud 11 punkti järjest ja on ees koguni 26:9! Meenutuseks: ka Iisraelis olime raskeimal hetkel 17 punktiga taga. Seega...

"Elagem reaalses maailmas ja ärgem mõelgem asju välja - Montenegro on kõvem meeskond kui Iisrael!" ütleb Gert Kullamäe teleülekandes.

On see kõik hea enne - mõeldes laupäevale ja Iisraelile - või ongi Montenegro lihtsalt nii ületamatult kõva? Igatahes seni on külalised suutnud selgelt enda tahte ja mänguplaani peale suruda. 9:21, nüüd juba 9:24.

Läheb aina hullemaks ja raskemaks: Taltsile kolmas viga! Seis juba 9:19.

1. veerandaeg:

Esimene vaheaeg kõlab Montenegro eduseisul 17:9. Külalised suruvad mängu kõvasti korvi alla, see-eest on Eestil onm oma rünnakul olnud probleeme visketabavusega. Kanguril ja Taltsil ka kirjas juba kaks viga.

Eesti poolelt on väljakul käinud ka Siim-Sander Vene, Tanel Sokk ja Reinar Hallik.

Vaheteadmiseks: Serbia juhib võõrsil Slovakkia vastu kolmanda veerandi lõpus kindlalt, 72:53.

Montenegro läheb ette 5:2 ja 12:6, kui Tiit Sokk võtab esmakordselt aja maha. Talts on visanud kaks ja Kangur ühe korvi. Vaenlaste poolelt teevad seni pahandust Suad Sehovic ja Vladimir Dasic (mõlemalt 5 silma).

Eesti algkoosseis: Sten-Timmu Sokk, Gert Dorbek, Gregor Arbet, Kristjan Kangur, Janar Talts.