11. september 2012, 15:46
Lisatud kõikide tänaste Euroopa MM-valikmängude tulemused!

SUUR PALLIMÄNGUÕHTU: vutimehed kaotasid, korvpallurid võitsid, kuid EMile ei pääsenud (17)

Täna õhtul hoidsid pöidlahoidjate meeli ärevil Eesti korvpallikoondis ja Eesti jalgpallikoondis. Kui korvpallurid võitsid, siis vutimehed pidid vastu võtma kaotuse.

Korvpallikoondis tegi oma ära ehk alistas Islandi 22 punktiga 80:58. Nüüd sõltus kõik Serbia - Iisraeli vahelisest kohtumisest: kui Iisrael oleks mängu võitnud, pääsenuks EMile Eesti. Paraku nii ei läinud, Serbia võitis tulemusega 83:67 ja pääses ise marjamaale.

Juba 20. minutil vähemusse jäänud jalgpallikoondis sai aga MM-valiksraja teises kohtumises kindla 0:3 kaotuse Türgilt.

00:25 JALGPALL: Euroopa MM-valikmängude tulemused:

A: Serbia - Wales 6:0, Belgia - Horvaatia 1:1, Šotimaa - Makedoonia 1:1

B: Itaalia - Malta 2:0, Bulgaaria - Armeenia 1:0

C: Austria - Saksamaa 1:2, Rootsi - Kasahstan 2:0

D: Türgi - Eesti 3:0, Ungari - Holland 1:4, Rumeenia - Andorra 4:0

E: Küpros - Island 1:0, Norra - Sloveenia 2:1, Šveits - Albaania 2:0

F: Iisrael - Venemaa 0:4, Põhja-Iirimaa - Luksemburg 1:1, Portugal - Aserbaidžaan 3:0

G: Bosnia ja Hertsegoviina - Läti 4:1, Slovakkia - Liechtenstein 2:0, Kreeka - Leedu 2:0

H: Inglismaa - Ukraina 1:1, San Marino - Montenegro 0:6, Poola - Moldova 2:0

I: Gruusia - Hispaania 0:1, Prantsusmaa - Valgevene 3:1

23:49 KORVPALL: Loe põhjalikku ülevaadet sellest, kes täpselt korvpalli EM-finaalturniirile pääsesid SIIT!

23:27 JALGPALL: Eesti alagrupis alistas Holland Ungari 4:1 ja Rumeenia Andorra 4:0. Mujalt huvitavamad tulemused: B-alagrupis alistas Itaalia Malta vaid 1:0, G-alagrupis kaotas Läti Bosniale 1:4 ja Leedu Kreekale 0:2 ning I-alagrupis oli Hispaania Gruusiast parem 1:0. Soome sai sõprusmängus 1:0 jagu Tšehhist.

23:21 KORVPALL: Serbia - Iisraeli mängus venisid viimased minutid pikalt nagu kaameli ila, viimaks kõlas siiski lõpusireen ning Serbia võitis kohtumise 83:67. Seega Eestil EMile asja pole, meie grupist pääsevad sinna Montenegro, Iisrael ja Serbia.

23:16 TÜRGI - EESTI: Vaata fotogaleriid mängust SIIT!

23:12 JALGPALL: Holland asus Ungari vastu juhtima juba 4:1. 74. minutil oli täpne ründaja Klaas-Jan Huntelaar.

23:01 KORVPALL: 4 minutit kohtumise lõpuni, Serbia juhib 71:56

23:00 JALGPALL: Ukraina juhtväravat Inglismaa vastu saab vaadata SIIT!

22:51 TÜRGI - EESTI: Kohtumine on lõppenud Türgi 3:0 võiduga

22:50 KORVPALL: Serbia juhib enne viimast veerandaega Iisraeli vastu 16 punktiga 63:47

22:48 JALGPALL: Holland suurendas Ungari vastu eduseisu ja värava autoriks taas Lens. Holland juhib nüüd 3:1.

22:46 KORVPALL: 1:57 kolmanda veerandaja lõpuni, Serbia juhib 61:43

22:44 JALGPALL: Grupis H võõrustab Inglismaa Ukrainat, inglased jäid Konoplyanka 38. minuti väravast 0:1 kaotusseisu

22:40: TÜRGI - EESTI: Tarmo Rüütli on vahepeal teinud ära oma kolmanda vahetuse, kui Tarmo Kingi asemel jooksis platsile Kaimar Saag

22:37 KORVPALL: Serbia - Iisraeli kohtumises on kolmandat veerandaega mängida 6:49, Serbia juhib 24 punktiga 57:33

22:34 TÜRGI - EESTI. Türklased ehitavad vasakul ääres üles suurepärase rünnaku, järgneb sööt karistusala keskele, kus on täiesti vaba vahetusmees Selcuk Inan, kes lööb palli kindlat sisse. 3:0

22:30 JALGPALL: Grupis I sai Hispaania raske 1:0 võidu, kui alistas võõrsil Gruusia tulemusega 1:0. Värava lõi Roberto Soldado alles kohtumise 86. minutil

22:28 TÜRGI - EESTI: Ats Purjele kollane kaart

22:27: JALGPALL: Rumeenia lõi viimastel minutitel Andorra võrku veel kaks palli ja võitis kohtumise tulemusega 4:0

22:21 KORVPALL: Vahelduseks ka positiivsemaid emotsioone: vaata pildigaleriid Eesti korvpallikoondise tänasest võidumängust SIIT!

22:18 TÜRGI - EESTI: Türklastel taas põhjust külakuhja teha. Umut Bulut edestab õhuvõitluses Taijo Tenistet ning suunab palli võimsa pealöögiga Sergei Pareiko selja taha. 30 minutit mängida ja Türgi juhib 2:0

22:17 KORVPALL: Serbia võitis Iisraeli  vastu esimese poolaja 20 punktiga 51:31

22:14 Eesti vahetab: Oper välja, Purje sisse ning Lindpere välja, Puri sisse

22:11 TÜRGI - EESTI: Türgi surve on jätkuvalt väga tugev

22:10 JALGPALL: Videopilti Ungari - Hollandi mängust: vaata 1:2 kaotusseisus oleva Ungari väravat SIIT!

22:08 KORVPALL: 4:20 esimese poolaja lõpuni, Serbia juhib 20 punktiga 46:26

22:07 Türgi on alustanud tugeva survega ning Eestil on tegemist, et üle poole väljaku pääseda

22:04 TÜRGI - EESTI: Teine poolaeg on alanud

21:59 KORVPALL: Eesti EM-lootustele võib vist kriipsu peale tõmmata. Teist veerandit mängida 7:45 ja Serbia juhib juba 37:14

21:58 Üks valikmäng on juba ka lõppenud, grupis F alistas Venemaa võõrsil Iisraeli koguni 4:0

21:55 JALGPALL: Holland on läinud Ungari vastu 2:1 juhtima. Värava autoriks 19. minutil Bruno Martins Indi

21:52 KORVPALL: Serbia juhib esimese veerandaja järel Iisraeli vastu 14 punktiga 28:14

21:48 TÜRGI - EESTI:  Esimene poolaeg on lõppenud. Eesti jaoks läks kõik nii halvasti kui üldse minna võis - 20. minutil sai Enar Jääger punase kaardi ja 44. minutil jäime Emre värvast 0:1 kaotusseisu.

21:47 Ungari ja Hollandi kohtumine on alanud hoogsalt: 4. minutil asus võõrsil palliv Holland juhtima, kui värava lõi Jeremain Lens. 7. minutil suutis Ungari aga seisu viigistada, sest Balazs Dzsudzsak realiseeris penalti. Vaata Lensi väravat SIIT!

21:44 TÜRGI - EESTI: Tuleb see, mis oli viimased minutid õhus: kui minut tagasi fikseeriti türklastele enne väravat viga, siis nüüd on pall määrustepäraselt Eesti puuris. Türklased kombineerivad kenasti ja Emre virutab palli lati alla. 1:0 Türgi juhib

KORVPALL: Serbia juhib 14:8; 5:45 esimese veerandaja lõpuni

JALGPALL: Rumeenia on avapoolaja lõpus löönud Andorra võrku ka teise palli

21:35 TÜRGI - EESTI: Türklaste ründetuhin on pisut kahanenud ning taas tekkis läbijooksu võimalus Operile. Paraku püüti vanameister karistuslalas taas kaitsja poolt kinni ja oht kõrvaldati

21:34 KORVPALL: Serbia - Iisraeli mäng on alanud!

21:31 JALGPALL: Et jalgpall on imeline mäng, kus kõik on võimalik, sai täna taas kinnitust, kui MM-valikmängude Aasia tsoonis alistas Jordaania tulemusega 2:1 Austraalia koondise!

21:25 KORVPALL: Kohe on algamas Serbia - Iisrael korvpallimäng, mille tulemusest sõltub, kas Eesti pääseb EMile või mitte. Iisrael lubas küll enne mängu, et minnakse võitma

21:24 Taijo Teniste siirdus vasakult äärelt paremale Jäägeri koha peale, vasakkaitsjana jätkab Kruglov

21:22 Järgnenud karistuslöögi tõrjub suurepärasel Pareiko, järgnenud nurgalöögi järel vuhistavad türklased napilt mööda. Tuleb eriti pikk ja raske õhtu...

21:20 PUNANE KAART EESTILE! Enar Jääger tõmbas viimase kaitsjana maha Türgi ründaja ja nägi enda nina ees punast kaarti!

21:17 Võimalus Türgil, aga Pareiko püüab terava pealelöögi

21:14 D-alagrupi teises alanud kohtumises on Rumeenia Andorra vastu 1:0 juhtima asunud - 29. minutil oli täpne Eestigi vastu pallinud Gabriel Torje. Vaata väravat SIIT!

21:12: Supervõimalus Eestil! Lindpere on läbi pääsemas, viimasel hetkel pääseb aga jaole Türgi kaitsja, kelle varbapuutest veereb pall posti riivates väravast mööda

21:10 Oi-oi! Türgi väravavaht virutab väljalöögil palli otse Andres Operile rindu, ent vanameistri kiirus pole enam see ja Türgi kaitsja klaarib olukorra

21:09 Vedas! Türklane pääses Pareikoga silmitsi, ent uhas palli totaalselt väravasse mööda. Ju oli karistusalas nii üksi, et hakkas kartma

21:03 Kui mängus tuleb vaiksem hetk, soovitame lugeda Ott Järvela värsket blogipostitust Istanbulist. See asub SIIN!

21:02 Türgi - Eesti mäng on alanud!

20:59 Mängu peakohtunikuks on poolakas Marcin Borski

20:57 ALGKOOSSEISUD!

Türgi: 1-Tolga Zengin, 3-Hasan Ali Kaldirim, 4-Semih Kaya, 5-Emre Belözoglu, 7-Gökhan Gönul, 9-Umut Bulut, 14-Arda Turan, 15-Mehmet Topal, 17-Burak Yilmaz, 21-Ömer Toprak, 23-Sercan Sararer.

Varus: 12-Fehmi Mert Günok, 13-Cenk Gönen, 2-Bekir Irtegün, 6-Hamit Altintop, 8-Selcuk Inan, 10-Nuri Sahin, 11-Tunay Torun, 16-Eren Güngör, 18-Mehmet Ekici, 19-Mevlüt Erdinc, 20-Caner Erkin, 22-Gökhan Töre.

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 3-Taavi Rähn, 15-Ragnar Klavan, 23-Taijo Teniste, 9-Tarmo Kink, 14-Konstantin Vassiljev, 13-Martin Vunk, 5-Dmitri Kruglov, 10-Joel Lindpere, 8-Andres Oper.

Varus: 22-Artur Kotenko, 4-Igor Morozov, 2-Tihhon Šišov, 6-Aleksandr Dmitrijev, 7-Sander Puri, 11-Henrik Ojamaa, 20-Kaimar Saag, 18-Ats Purje, 16-Sergei Mošnikov, 21-Vladimir Voskoboinikov.

20:46 TÜRGI - EESTI: Soojenduseks video sellest, kuidas türklased oma lemmikuid tervitavad. Vaata SIIT!

EESTI - ISLAND

4. veerandaeg

19:42 Rohkem korve selles mängus ei nähtagi ning Eesti lõpetab valikturniiri 80:58 võiduga

Eesti resultatiivseim oli Siim-Sander Vene 23 punktiga (lisaks 7 lauapalli), Gregor Arbet lisas 11 punkti.

2 minutit kohtumise lõpuni, Eesti juhib 80:58

19:36 TÜRGI - EESTI: vaata mängueelset pildigaleriid SIIT! ja videot sellest, kuidas Eesti koondist vilekooriga "tervitati" SIIT!

4:40 lõpuni, Eesti juhib 25 punktiga 77:52

Tiit Sokk saadab väljakule juba ka traditsioonilisi vahetusemängijaid.

On alanud jookse-viska mäng. Korvid ühelt ja teiselt poolt, Eesti juhib 72:52. 6:30 kohtumise lõpuni

Vene jätkab eksimatult, seekord kolmene ja Eesti ees 69:43

Veerandaeg algab Arbeti ja Taltsi korvidega. Eesti juhib  66:43

Ville Arike raporteerib Saku Suurhallist: "Eesti fännid laulavad: Serbia kaotab, Serbia kaotab, Serbia kaotab niikuinii!" Loodame...

3. veerandaeg:

19:19 Eesti juhib enne viimast veerandaega 19-punktiga 62:43

Veerandaja viimane minut käib, Eesti ees 61:41

2 minutit kolmanda veerandja lõpuni, Eesti juhib 59:41. Erilist pinget selles mängus hetkel ei ole

19:11 TÜRGI - EESTI: Eesti algkoosseis on täna õhtul järgmine: Sergei Pareiko, Enar Jääger, Taavi Rähn, Ragnar Klavan, Taijo Teniste, Dmitri Kruglov, Martin Vunk, Konstantin Vassiljev, Joel Lindpere, Tarmo Kink, Andres Oper. Seega on Tarmo Rüütli teinud viimasel hetkel kaks muudatust. Loe SIIT!

Islandi korvile vastab eksimatult tabav Vene. 57:40

4:29 kolmanda veerandaja lõpuni, Eesti juhib 55:38

19:05 Kindel: (eeldatavalt) Eesti koondise saatust otsustavat Serbia - Iisraeli korvpallimatši ETV üle kanda ei saa. Loe täpsemalt SIIT!

Venelt kahene. 16:14

Islandilt järjest kahene ja kolmene ning seis viigis 14:14. Esimese veerandaja lõpuni 3 minutit

Dorbek tabab ühe vabaviske. Eesti ees 14:9

Stefansson tabab kolemese. Seda meest vabaks jätta ei maksa

Sokult ja Taltsilt kahesed. Eesti ees 13:6 ja Islandi peatreener võtab aja maha

Kangur tabab kolmese, vastased vastavad korvi alt. Eesti juhib 9:6 ja 5:30 esimese veerandaja lõpuni

Islandilt vabavisked. 6:4

Taltsilt kaks korvi ja Eesti juhib 6:2

Janar Talts teeb korvi all vea ja islandlane tabab mõlemad vabavisked. 2:2

Hüppepall Eestile ja esimesel rünnakul tabab Arbet keskpositsiooniviske. 2:0

18:04 MÄNG ON ALANUD! Eesti algviisik: Sten-Timmu Sokk, Gregor Arbet, Kristjan Kangur, Gert Dorbek, Janat Talts

17:58 Kui meeskonnad kohtusid Islandil, võitis Eesti kohtumise tulemusega 86:87. Kangur viskas tolles kohtumises koguni 26 punkti

17:50 Pisut statistikat: valiksarjas on Eesti resultatiivseim olnud Kristjan Kangur, kes on visanud kohtumises keskmiselt 14 punkti, Islandi poolelt peab kõige enam kartma Jon Stefanssoni, kes viskab mängu jooksul keskmiselt 19 silma.