Siim-Sander Vene tegi suurepärase mänguFoto: Stanislav Moškov
11. september 2012, 19:45

Korvpallikoondis oli Islandist selgelt parem

Eesti korvpallikoondis lõpetas EM-valiktsükli positiivsetes nootides, kui alistati Islandi koondis 22 punktiga 80:58.

Kui esimesel veerandajal suutis Island Eestiga sammu pidada - veerandaja võitis Eesti 24:22 - siis teisel perioodil tegid väljakuperemehed vahe sisse ning enam Islandit ohtlikult lähedale ei lubatud. Poolaja võitis Eesti 47:32 ning lõpuvile kõlades ilutsesid tablool Eesti 80:58 võidunumbrid.

Eesti resultatiivseim oli Siim-Sander Vene 23 punktiga (lisaks 7 lauapalli), Gregor Arbet lisas 11 punkti.

Valiksarjas kuus võitu ja neli kaotust teeninud Eesti lõplik koht ja võimalik EMile pääsemine sõltub õhtuse Serbia - Iisraeli mängu tulemusest: peaks Iisrael selle matši võitma, pääseb Eesti alagrupi kolmandana finaalturniirile. Iisraeli kaotuse korral lõpetab Eesti alagrupi neljanda kohaga ning EMile kahjuks ei pääseta.