Kalev/Cramo alistas Balti liiga veerandfinaalide avamängus Pasvalyse Pieno zvaigzdesi meeskonna 71:54Foto: Tairo Lutter
7. märts 2013, 20:52
Vaata galeriid Kalevi mängust!

KORVPALLIÕHTU: Kalev/Cramo sai kindla võidu, Tartu Rock selge kaotuse (5)

Korvpalli Balti liigas olid täna õhtul võistlustules mõlemad Eesti suurklubid, kui Tartu Ülikool/Rock kohtus veerandfinaalide avamängus Riia Barons kvartalsiga ja BC Kalev/Cramo Pasvalyse Pieno zvaigzdesiga. Tartlased pidid vastu võtma 14-punktilise kaotuse 49:63, Kalev/Cramo saavutas aga 17-punktilise võidu 71:54.

Rockile pakkus teatud rõõmu vaid esimese veerandaja esimene pool, siis tegi aga Barons 14:2 vahespurdi ja juhtis esimese veerandaja järel 27:18.

Nii kolmanda kui neljanda veerandaja keskel jõudsid Rocki mehed viie-kuue punkti kaugusele, ent ikka leidus lätlastel mees, kes vahe taas kümnekonna punkti peale viis. Nii lõppeski skoorivaene mäng Baronsi kasuks tulemusega 63:49.

Rocki resultatiivseim oli Timo Eichfuss 13 punktiga, Justin Ingram lisas 10 silma.

Kalev/Cramo haaras see-eest algusest peale juhtohjad, võitis esimese poolaja 31:21 ning kasvatas teisel poolajal vahe 20 punkti peale. Kalev/Cramo võidunumbrid olid lõpuks 71:54, Gary Wilkinson viskas meeskonna edukaimana 15 punkti, 13 punkti lisas Bamba Fall.

Rocki ja Barons kvartalisi vahelise veerandfinaalseeria teine mäng toimub eeloleval pühapäeval Tartus, Kalev/Cramo ja Pasvalyse kordusmäng toimub järgmisel teisipäeval. Kui Tartu vajab edasipääsuks vähemalt 15-punktilist võitu, siis Kalev/Cramo võib kohtumise ka kuni 16 punktiga kaotada.

Mänguõhtu käik

KALEV - PASVALYS 71:54 (lõppseis)

Kohtumine on lõppenud Kalev/Cramo 17-punktilise võiduga 71:54.

Kalevi resultatiivsemad olid võõrleegionäreid Gary Wilkinson, Bamba Fall ja Frank Elegar vastavalt 15, 13 ja 12 punktiga.

KALEV - PASVALYS

3 ja pool minutit mängu lõpuni, Kalev juhib 67:48

6 minutit kohtumise lõpuni, Kalev ees 20 punktiga 61:41

KALEV - PASVALYS

Kolmas veerandaeg on lõppenud, Kalev/Cramo juhib 56:38

3:35 kolmanda veerandaja lõpuni, Kalev juhib 13 punktiga 43:30

6:55 kolmanda veerandaja lõpuni ning Kalevi eduseis püsib - 38:27

Esimene poolaeg on lõppenud, Kalev juhib 31:21.

Ühtlaselt skoori teinud kalevlaste resultatiivseimad on Bamba Fall ja Gary Wilkinson 6 punktiga.

BARONS - ROCK 63:49 (lõppseis)

Kogu kohtumise vältel rünnakul hätta jäänud (näiteks kolmeseid vaid 20/3 tabanud) Rock kaotab esimese veerandfinaalmängu 14 punktiga 49:63.

Rocki resultatiivseim oli Timo Eichfuss 13 punktiga, Baronsi kasuks viskas Maris Gulbis 21 punkti (lisaks 11 lauapalli).

3:20 teise veerandaja lõpuni, Kalev juhib 25:17

BARONS - ROCK

1:13 mängida ja seda kohtumist Rockil enam päästa ei õnnestu. Barons juhib 61:49, nüüd oleks tartlastel lihtsalt tarvis kaotusnumbrid võimalikult väiksena hoida

Teise veerandaja lõpuni 5:53, Kalev juhib 23:12

Mängu lõpuni 3:30, Barons juhib 61:48

Esimene veerandaeg on lõppenud Kalev/Cramo eduseisul 19:9

Veerandaja lõpus teeb Barons taas väikse vahespurdi ning juhib enne viimast veerandaega kümne punktiga 48:38

3 minutit veerandaja lõpuni, Kalev juhib 13:7

Rock on vahet vähendanud: 4:20 veerandaja lõpuni ja Barons ees viie punktiga 41:36

6 minutit esimese veerandaja lõpuni, Kalev juhib 8:5

5:44 kolmanda veerandaja lõpuni, Barons juhib 40:32

Kalev/Cramo algviisik: Sokk, Dorbek, Kaljupank, Wilkinson, Fall

Kolmandat veerandaeg 2 minutit mängitud ja vahe üle kümne punkti - Barons ees 40:29

Barons võidab esimese poolaja 9 punktiga 38:29.

Rocki resultatiivsemad on seni olnud Ingram 8 ning Eichfuss ja Allingu 6 punktiga. Baronsi kasuks on Gulbis visanud 12 punkti.

Veerandaega mängida 2 minutit, Barons juhib 36:28

Teise veerandaja lõpuni 6 minutit ning väike vahe püsib - Barons juhib 32:24

Kodumeeskond lõpetab veerandaja 14:2 vahespurdiga ning juhib esimese veerandaja järel 27:18

Esimest veerandaega mängida 3:07, Barons ees 18:16

Esimest veerandaega mängida 6:20, seis viigis 9:9

Rocki algviisik: Veideman, Ingram, Kurbas, Toome, Dimša

-----

Rock ja Barons pole sel hooajal Balti liigas veel kohtunud. Tartlased võitsid teatavasti Balti liigas vahegrupi, Barons tuli omas seltskonnas Ventspilsi järel teiseks.

Kui Rock ja Barons kohtuvad esimest korda, siis Kalev on Pasvalysega mõõtu võtnud kahel korral ning alagrupiturniiril jäi mõlemal korral peale Leedu klubi. Kalev/Cramo alistati võõrsil 79:73 ja kodus 62:61.

Veerandfinaalid toimuvad kodus-võõrsil põhimõttel. Kui mõlemad meeskonnad võidavad ühe kohtumise, hakatakse lugema üldist korvide vahet.