Rain Karlson (sinises) annab meeleldi vastastele oma rusikat maitstaFoto: MATI HIIS
Võitlussport
5. aprill 2015, 21:06

Vennad Karlsonid kodustele konkurentidele ei halastanud (1)

Poksivennad Ainar ja Rain Karlson tegid Eesti meistrivõistlustel taaskord puhta töö, kui nokauteerisid finaalis oma vastased.

Kümnenda järjestikuse meistritiitli võitis poolraskekaalus (kuni 81 kilogrammi) võistelnud Ainar Karlson (Kalev Boxing), sundides esimeses raundis kõva vastupanu osutanud valitseva meistri Artur Zarva (Avagard) teises raundis loobuma.

Rain Karlson (Kalev Boxing) saatis vastase Vjatseslav Gorbatsovi (Energia) raskekaalu finaalis (kuni 91 kilogrami) kohe avaraundis hetkeks ringipõrandale ning kuigi noor poksija suutis püsti tõusta, lõpetas kohtunik matši tehnilise nokaudiga.

Õhtu võimsaima matši pakkusid kergekeskkaalu mehed Maksim Vilde (Kreenholm) ning Andrei Hartšenko (Dünamo). Matšis, kus ühel hetkel sai täpseid ja karme tabamusi üks, seejärel teine, võttis võidu ning ühtlasi Vildelt meistritiitli Hartšenko kohtunike 2:1 häältega.

Keskkaalu uueks meistriks sai Lev Burlaka (Sofron), olles tulemusega 3:0 üle Tõnis Grinkinist (Kalev Boxing). Kaalu varasem valitseja Kaupo Arro neil meistrivõistlustel käevigastuse tõttu kaasa ei teinud.

Üliraskekaalu (üle 91kg) uueks meistriks võitles end Andrei Bokan (Avangard), olles uhkes lahingus üle Ekke Lõhmusest (Dünamo).

Kaalukategooria kuni 56 kilogrammi võitis Gennadi Istomin (Evail-Athletic), alistades Aleksandr Bogatševi (PSK) 3:0.

Kuni 60 kilogrammiste valitseja Juri Jaanisso (Kreenholm) jätkas edukalt, alistades kõvas lahingus Nikolai Tšaškini (Järveboxing) 2:1.

Kuni 64 kilogrammiste meistriks tuli 3:0 võiduga Semjon Karhanin (Järveboxing), olles üle Stas Perfilovist (Järveboxing).

Eesti meistrivõistlustel osales juunioride, noorsoo ning täiskasvanute vanuseklassis kokku 122 poksijat.