Rain Veideman otsis üha võimalusi Ukraina korvi ründamiseks. Pildil püüab ta üle mängida vastase koljatit Kirilo Fessenkot. Foto: Aldo Luud
9. september 2015, 07:00

Võit 22 aasta tagant! Aga miks ei võinuks see tulla päev-paar varem?

Eesti korvpallikoondis lõpetas 22 aastat, 2 kuud ja 5 päeva kestnud ootuse ning sai Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril jälle võidu, kui üleeile õhtul alistati Riias Ukraina 78:71. Lõpuks nägime väljakul endale tuttavat meeskonda ja ka fännid said oma tasu.

Võidu peaarhitektideks tõusid kalevlased Gregor Arbet ja Rain Veideman, kellest esimene viskas 26 punkti, teine jõudis igale poole ning kogus 15 punkti, 6 lauapalli, 6 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget. Ent tuleb tunnustada kõiki kaheksat väljakul käinud mängijat, kes rügasid ennast säästmata.

Eesti sai seekord kohe algusest minema, asudes kolme kaugviske toel ette 11:3. Väljakule tulnud Ukraina kodustatud mängujuht Jerome Randle tõi aga poolajaga 16 punkti ja vedas omad suureks vaheajaks ette 38:28. Õnneks Eesti seekord ei murdunud. Kolmas veerand võideti ise 22:6 ning ehkki viimasel perioodil lasti vastane kahel korral järele, tõtati kohe uuesti ette.