TÜ/Rock alistas Rakvere TarvaFoto: LAURA OKS
24. oktoober 2015, 18:50

Korvpalli meistriliiga keskses mängus, mille iseloomustamiseks võib kasutada sõnu "ameerika mäed", alistas Tartu Ülikool/Rock võõrsil Rakvere Tarva 78:72.

Teisipäevaseks esimeseks eurosarjamänguks valmistuv Rock spurtis minutiga ette 7:0, kuid peagi oldi juba taga 7:8. Seda selleks, et järgmisena taas ise 14 punkti järjest visata - seisuks 21:8! Avaveerand lõppes 25:12. Ühelt poolt tundus, et kas üldse mänguks läheb, teisalt on suur algedu sageli petlik.

Rock juhtis teise veerandi keskpaigas veel turvaliselt 30:16, kuid siis rikkusid Tarva lätlase Roberts Stumbrise kaks järjestikust kolmest mängu "rahuliku" kulgemise. Võõrustajad lõpetasidki poolaja 19:5 spurdiga ja jõudsid seisuni 35:35!

Teise poolaja algus kuulus siiski taas külalistele. Tasapisi, kuid kindlalt hakati eduseisu suurendama, veerandaja lõpuks 61:53. Kolmandalgi perioodil edukalt tegutsenud Brian Harperi vedamisel jõuti ka seisuni 73:60 (lõpuni 6.10), kuni äkitselt kaanetus Tarva korv - Nemanja Marici viskest jõudsid võõrustajad veidi enam kui minut enne lõppu seisuni 72:73! Enamat siiski ei suudetud, Kurbas ja Harper seadsid tabloole lõppseisu ning Rock võitis 78:72.

Rocki parimana viskas Brian Harper 22 punkti. Tanel Kurbas ja Evaldas Zabas lisasid 12 punkti. Tarva poolelt säras mängujuht Nemanja Maric 20 punktiga.

Teises samal ajal toimunud mängus alistas TLÜ/Kalev  97:76 Rapla. Võitjate parimana viskas Kaido Saksa 21 punkti. Rapla poolelt sai Will Artino kirja 16 punkti.