Valmo Kriisa - 41-aastasena oma meeskonna kasulikem mängija ning aitas Valga Läti liigas võiduni!Foto: Aldo Luud
16. november 2015, 09:47

Eesti korvpallurid välismaal: Kriisa, Saage, Hallik, Järveläinen võidukad (1)

Eile õhtul oli rida Eesti korvpallureid välismaal võistlustules ja nende kõigi koduklubidel läks hästi.

Valga/Valka Maks ja Mooritsa meeskond kohtus Läti meistrisarjas võõrsil Riia Baronsiga, oli vahepeal ligi paarikümne punktiga taga, kuid võitis lõpuks 96:91. Eestlasi käis Valga eest seekord väljakul ainult kaks: Valmo Kriisa kogus 27 minutiga 8 punkti ja 4 korvisöötu, Kristo Saage 15 minutiga vastavalt 5 ja 2. +/- arvestuses olid mõlemad aga oma meeskonna selgelt parimad 16-17 punktiga. Valga/Valkal on nüüd Läti liigas 2 võitu ja 2 kaotust ning koht tabeli keskosas.

Ungaris kogus Reinar Hallik 21 minutiga 6 punkti ja Szombathely Falco alistas Kaposvari 70:66. Võit toodi koju alles tänu viimase veerandaja 27:14 edule. Falco juhib 8 vooru järel Ungari liigat 7 võiduga.

Itaalia teises liigas võitis Latina Basket Novipiu Casale 71:63 ning evib 8 vooru järel 5 võitu ja 3 kaotust. Joonas Järveläinen sai viimati statistikasse kirja 2 minutit ja 1 möödaviske.