Novak Djokovic tõstab võidu märgiks käed.Foto: Reuters / Scanpix
28. jaanuar 2016, 13:04

Djokovic alistas Federeri 23. korda ja jõudis finaali

Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste meesüksikmängu esimeses poolfinaalis alistas maailma esireket Novak Djokovic Roger Federeri 6:1, 6:2, 3:6, 6:3.

Kaks esimest setti kuulusid Djokovicile liiga kindlalt - vähem kui 50 minutiga oli seis 6:1, 5:1 ja serblasel vastase servigeimis ka kaks settpalli. Federer kaitses selle geimi ikkagi ära ning see aitaski tal mängu tagasi saada. Edasine oli juba kahe suure ässa nauditav võitlus, kus üks servimurdmine aitas kolmanda seti võita ühel ja neljanda teisel. Ent mängu alguses oli Federer liiga suure vahe sisse lasknud.

Seni oli meeste omavaheline seis viigis 22:22, nüüd sai Djokovic 23. võidu. "Mängisin kahes esimeses setis uskumatut tennist. Aga vajasin seda, sest ka Roger hakkas mängima uskumatult. Teadsin, et ta muutub agressiivsemaks," lausus Djokovic pärast mängu.

Djokovici finaalivastane selgub homme mängust Andy Murray - Milos Raonic.