Austraalia lahtiste finaal Novak Djokovic - Andy Murray.Foto: Reuters / Scanpix
31. jaanuar 2016, 13:45

VIDEO JA GALERII | Võimas Novak Djokovic võitis karjääri 11. Suure Slämmi (2)

Maailma parim meestennisist Novak Djokovic alistas Austraalia lahtiste meistrivõistluste finaalis 6:1, 7:5, 7:6 (7:3) maailma edetabeli teise mehe, Andy Murray.

Peaaegu kolm tundi kestnud finaalmatši algus läks Djokovicil õige libedalt. Ta murdis avasetis kaks korda Murray servi ning asus kõigest 32minutilise mängu järel settidega 1:0 juhtima.

Teises setis sai 28aastane britt oma servi korda (lõi üheksa serviässa) ning osutas maailma esireketile südi vastupanu. Ometi ei lubanud 34 lihtviga (Djokovici 19 vastu) Murrayl mänguseisu 1:1 viigistada, vaid 80 minutit kestnud maratonsett kuulus 7:5 tiitlikaitsjale.

Kolmas sett oli veelgi tasavägisem ning läks koguni kiire lõppmänguni, ent seal tegi Murray kaks topeltviga ning Djokovici serviäss oli stiilne lõpp turniirile, mida ta täielikult domineeris.

Kohtumise statistika (Djokovici oma vasakul, Murray paremal):

Djokovic on nüüd võitnud karjääri jooksul 11 Suure Slämmi turniiri (millest kuus korda Austraalias). Tänase võiduga kasseeris serblane enda kukrusse 2,24 miljonit eurot auhinnaraha.

Neljandat korda Austraalia lahtiste finaalis Murray alistanud Djokovic juhib nüüd omavaheliste mängude arvestust 22:9.