PSG - ChelseaFoto: AFP / Scanpix
Meistrite liiga
16. veebruar 2016, 23:57

Meistrite liiga esimesed kaks kaheksandikfinaali rõõmustasid kodupublikut: PSG võitis Pariisis 2:1 Chelseat, Lissaboni Benfica hullutas portugallasi hilise 1:0 võiduga Peterburi Zeniidi üle.

Prantsusmaa liigas suveräänse valitseja troonil istuv PSG alustas vigastustest räsitud kaitseliiniga Chelsea vastu teravalt, kuid pidi esimest väravat ootama 38. minutini. Seegi tuli õnnega pooleks, sest Zlatan Ibrahimovici karistuslöök võttis müüris seisnud John Obi Mikelist rikošeti, mille vastu Thibaut Courtois oli võimetu.

Zlatan on nüüd Meistrite liigas skoorinud kümnel järjestikusel kalendriaastal. Võimas!

Kuigi Chelsea mängis enamuse ajast pallita ega suutnud üle paari ohtliku momendi tekitada, õnnestus külalistel mänguseis avapoolaja üleminutil viigistada. PSG kaitsjad lubasid John Obi Mikelil nurgalöögist tulnud palli põlvega omaks võtta ning seejärel Kevin Trappi võrku äsada. Ühtlasi väärib märkimist, et tegemist oli Mikeli kuuenda väravaga 356 Chelsea särgis mängitud kohtumisest.

Ilmselt tegi PSG loots Laurent Blanc vaheajal riietusruumis kurja häält, sest teisele kolmveerandtunnile tuli kodumeeskond peale veelgi suurema innuga. Rünnak rünnaku järel muugiti Chelsea kaitset lahti kui odavat tabalukku. Inglasi hoidis vee peal vaid Courtois. Ent temagi oli võimetu, kui vaid neli minutit varem vahetusest sekkunud Edinson Cavani 78. minutil Angel Di Maria imelise söödu terava nurga alt võrku suunas.

Rohkem väravaid Pariisis ei löödud, seega lõppes detsembri keskel Jose Mourinho asemel Chelsea tüüri juurde asunud Guus Hiddinku kaotuseta seeria Londoni klubis. Senisest 11 kohtumisest oli ta võitnud viis ning viigistanud kuus.

Statistika (PSG - Chelsea):

Chelsea võtab küll koju kaasa väärtusliku võõrsilvärava, kuid tänase mängupildi põhjal on neil raske korduskohtumises edu loota.

Teises teisipäeva õhtuses kohtumises õnnestus Lissaboni Benfica ründaval poolkaitsjal Jonasel 90+1. minutil peaga pall võrku suunata ning portugallastele Venemaa-reisiks 1:0 edu kinkida. Seejuures jäi Zenit minut varem kümnekesi, sest teise kollase kaardi teenis nende vasakkaitsja Domenico Criscito.

Nende paaride korduskohtumised toimuvad 9. märtsil.