Jürgen Klopp embab õhtu kangelast Roberto Firminot, kes lõi värava ja jagas kaks söötu. Foto: Reuters / Scanpix
3. märts 2016, 00:08

LEICESTERI UNISTUSTE ÕHTU: kõik jälitajad kaotasid

Inglismaa kõrgliigas mängiti kolmapäeval viis 28. vooru mängu. Kuigi Leicester City pidas oma matši päev varem (2:2 viik West Bromwichiga), oli just liiga üllatusliider õhtu suurim võitja.

Seda väga lihtsalt põhjusel: kolm Leicesteri lähimat jälitajat (Tottenham, Arsenal ja Manchester City) jäid ses voorus suisa punktita.

Sel hooajal ehk kõige stabiilsemaid esitusi pakkunud Tottenham kaotas võõral väljakul linnarivaal West Hamile 0:1. Kohtumise ainsa värava lõi Michail Antonio 7. minutil.

Kodusel Emiratesil hästi alustanud ja 15. minutil Swansea vastu juhtima asunud Arsenal mängis edu maha ning pidi leppima 1:2 kaotusega. Tegemist oli Arsene Wengeri kolmanda järjestikuse kaotusega (sealhulgas Meistrite liiga kaheksandikfinaal Barcelonaga). Viimati läks Arsenalil nõnda nukralt aastal 2010.

Õhtu kõige glamuursem mäng Liverpooli ja Manchester City vahel kujunes suurimaks hävitustööks. Jürgen Kloppi hoolealused maksid küllasõitnud Cityle pühapäevase liigakarikafinaali eest korralikult kätte ja klohmisid Cityt 3:0.

Liverpooli kasuks tegid skoori Adam Lallana, James Milner ja Roberto Firmino. Kolmapäevane kaotus pikendas City võiduta seeriat Anfieldil hirmuäratava 13 mänguni. Viimati jäi City koduliigas kolm korda järjest punktita 2008. aasta novembris.