San Jose Sharksi väravavaht Martin Jones tegi NHLi finaalmängude uueks rekordiks 44 tõrjet!Foto: Reuters / Scanpix
Jäähoki
10. juuni 2016, 10:18

Imeliste rekordite õhtu NHLi finaalis, kus San Jose jäi ellu

Jäähokiliigas NHL võinuks Pittsburgh Penguins kindlustada läinud ööl meistritiitli, kuid kodupubliku kurvastuseks ei suudetud seda teha, kaotati San Jose Sharksile 2:4 ja seeria kokkuvõttes juhitakse 3:2.

Esimene rekord püstitati mängu esimese 5 minuti ja 6 sekundiga, mil kahe peale kokku visati neli väravat! Eelmine finaalide rekord pärines 1992. aastast, kui Penguinsil ja Blackhawksil kulus seisuni 2:2 jõudmiseks 6.51. Läinud ööl viis Brent Burns San Jose ette, kui mängitud oli 1.04 ning vähem kui kaks minutit hiljem tegi Logan Couture 2:0. Ent "pingviinid" vastasid väravatega, kui mängitud oli 4.44 ja 5.06 - vastavalt Jevgeni Malkin ja Carl Hagelin!

Publiku kurvastuseks jäid need võõrustajate viimasteks tabamusteks, San Josele tõid võidu Melker Karlssoni ja Joe Pavelski väravad. Sharks püstitas sellega ka ühe hooaja võõrsil võidetud mängude rekordi - põhiturniiri ja play-off'i kokkuvõttes on võite nüüd 34! Senine rekord kuulus 33 võiduga Montreal Canadiensile hooajast 1976/77 ja New York Rangersile hooajast 2014/15.

Kuid see polnud veel kõik - San Jose väravavahi Martin Jonesi 44 tõrjet tähistab NHLi finaalseeriate rekordit normaalajal! Eelmine rekord oli seejuures peaaegu pool sajandit vana (Toronto puurivahi Johnny Baueri 43 tõrjet aastal 1967).