Portugal - UngariFoto: AFP / Scanpix
Jalgpalli EMi galeriid
22. juuni 2016, 20:53

F-alagrupi viimase vooru kohtumine Ungari ja Portugal pakkus senise jalgpalli EMi võimsaima tulevärgi. Lõpptulemus 3:3 viib 16 sekka mõlemad koondised.

Varakult surve alla jäänud Ungari šokeeris Portugali esimest korda 19. minutil (37aastane Zoltan Gera), teist korda 47. ja kolmandat korda 55. minutil (mõlemad Balasz Dzsudzsak).

Ent Portugalil oli madjaritele iga kord vastus olema. 42. minutil viigistas Nani, 50. ja 62. minutil kapten Cristiano Ronaldo, kes on nüüd skoorinud neljal järjestikusel EMil.

Samal ajal toimunud Austria - Islandi kohtumine lõppes islandlaste 2:1 võiduga, mis tähendab, et FIFA edetabeli 10. meeskond Austria sõidab koju. Ent 330 000 elanikuga Island pääseb teise koha omanikuna 16 sekka, mis omakorda kustutas A-alagrupis 3. koha saanud Albaania lootused (kehvem väravate vahe kui Portugalil).

F-alagrupi lõppseis: 1. Ungari 5 punkti (väravate vahe 6:4), 2. Island 5 (vv 4:3), 3. Portugal 3, 4. Austria 2.

Ungari kohtub kaheksandikfinaalis E-alagrupi 2. koha meeskonnaga, kelleks võib kell 22 algavate mängude tulemusena olla nii Belgia, Rootsi kui ka Iirimaa. Islandi vastane järgmises ringis on Inglismaa. Portugali ootab Horvaatia.