Zlatan Ibrahimovici viimane koondisemäng.Foto: Reuters / Scanpix
Jalgpalli EMi galeriid
22. juuni 2016, 23:51

Zlatan Ibrahimovici koondisekarjäär on läbi. Tema viimaseks ettasteks kollases särgis jäi E-alagrupi kolmanda vooru kohtumine Belgiaga, mis lõppes 0:1 kaotusega.

Kuigi Rootsi tegi Belgia vastu EMi särtsakaima ja teravaima partii - polnud ju nad esimese kahe mänguga suutnud ühtki raamide vahele suunatud pealelöökigi teha -, ei suudetud FIFA edetabeli teist numbrit maha murda. Hoogsa ja võimalusterohke kohtumise ainsa värava lõi Radja Nainggolan 84. minutil.

Seega ongi kõik. Rootsi lendab koju ja 34aastane Ibrahimovic jätab koondisekaaslastega hüvasti. Tema saagiks jäi 116 mänguga 62 väravat.

Ent EM jätkub 16 riigi jaoks, kelle sekka lisandusid viimastena Belgia ja Iirimaa, kes alistas Robbie Brady 85. minuti väravast 1:0 Itaalia. Seega jääb pika ninaga D-alagrupis kolmanda koha saanud Türgi, kellele sai saatuslikuks kehv väravate vahe.

E-alagrupi lõppseis: 1. Itaalia 6 punkti, 2. Belgia 6, 3. Iirimaa 4, 4. Rootsi 1. Itaalia võitis grupi tänu omavahelise mängu võidule.

Itaalia kohtub kaheksandikfinaalis tiitlikaitsja Hispaaniaga, Belgia Ungariga ning Iirimaa Prantsusmaaga. Kõik kaheksandikfinaalipaarid leiab siit.