Austraalia tsentri Aron Baynesi jõunumber ilmestas tänast mängu.Foto: AFP / Scanpix
Rio 2016 OM uudised
17. august 2016, 18:41

Austraalia tasus Leedule kõigi kaotuste eest

Rio olümpiamängude meeste korvpalliturniiri esimeses veerandfinaalmängus käis ühesuunaline liiklus: Austraalia tegi Leeduga, mida tahtis ja võitis 90:64.

Selle võiduga tasusid Rohelise mandri esindajad leedulastele eelmise põlvkonna kaotuste eest. Nii 1996. aasta Atlanta kui ka 2000. aasta Sydney olümpial - viimane neist oli kodus ja seetõttu eriti valus! - olid need kaks meeskonda saanud kokku pronksimängus ning Leedu mõlemal korral peale jäänud. Austraalia meeskorvpallurid püsivad siiani olümpiamedalita, kuid nüüd Rios ollakse taas kord poolfinaalis ja poodiumile tõusmiseks vajatakse veel üht võitu.

Tänase mängu kohta võib öelda, et mõlemad jätkasid sealt, kust alagrupis pooleli jäädi. Austraallased näitasid taas lõbusat ja säravat ning samal ajal hea, tiheda kaitsetööga korvpalli, mis oli neile seni toonud Rios neli võitu ning nüüd saadi viies, veelgi tähtsam lisaks. Avaveerand võideti 26:17 ning juba 13. minutiks oli soliidne vahe sees - 34:19. Tagapaar Patty Mills-Matthew Dellavedova oli selleks ajaks toonud 28 punkti!

Poolaeg lõppes 48:30 ning kolmas veerand 70:43. Lõpuks kogus Mills 24, Aron Baynes 16, Dellavedova 15, Joe Ingles 10 punkti. Kena meeskondliku tegutsemise tõestuseks on 30 korvisöötu, kusjuures seitse mängijat sai kirja vähemalt 3 tulemuslikku passi!

Leedul kogus parima statistika mängujuht Mantas Kalnietis (12 punkti, 5 korvisöötu), kuid meeskonda mängima ta ei saanudki. Baltimaade esindaja kolm viimast olümpiaturniiri mängu kujunesid tõeliseks košmaariks: meenutame, et kolme võiduga alustanuna saadi seejärel Hispaanialt 109:59 keretäis ning ka kohtumises Horvaatiaga jäädi enne lõpuveerandit 20 punktiga taha (lõpuks 81:90).

Leedu liigub olümpiamängudel langevas joones: aastatel 1992-2000 võideti alati pronksmedal, ka 2004 ja 2008 jõuti poolfinaali, kuid lõpetati neljandana, ning 2012 ja 2016 piirduti kohaga veerandfinaalis.

Austraalia poolfinaalivastane selgub Eesti aja järgi öösel kell 4.15 algavast mängust Horvaatia - Serbia. Kell 20.30 on järgmisena vastamisi Hispaania - Prantsusmaa ning seejärel kell 0.45 USA - Argentiina.