Korvpalliturniiri parim mängija oli kahtluseta Kevin Durant.Foto: Reuters / Scanpix
Rio 2016 OM uudised
21. august 2016, 23:47

Serbia korvpalluritest polnud finaalis taas USA-le vastast (3)

Pärast Serbia korvpallurite ülivõimsat esitust Rio olümpia poolfinaalis Austraalia vastu kerkis lootus, et finaal USAga ei kujune ühepoolseks. Kuid läks samamoodi nagu kaks aastat tagasi MMi kullamängus.

Toona jäid jänkid samade meeskondade heitluses peale 129:92 ning täna 96:66. Serbia alustas korralikult, juhtides esimesel veerandil 14:11 (samade meeskondade alagrupimängus oli seis samaks ajaks 5:23...). Kuid siis vahetas peatreener Aleksandar Djordjevic lühikese aja jooksul terve algviisiku välja, rütm läks käest ja enamat polnud USA-le vaja.

Õigemini piisas neile põhimõtteliselt ainult Kevin Durantist. Vahepeal mängiti lihtsa taktikaga - pall üle ja kohe Durantile ning too viskab kas 8 või 10 meetrilt - vahet pole. Kõik kukkus sisse. Poolaja viimased 13 minutit kuulusid USA-le 41:15, suureks vaheajaks näitas tabloo 52:29 ja kõik oli selge.

Tundus, et Serbial jäi kogu energia ja vaimujõud poolfinaali, sest pärast seitset esimest minutit kukkus nende mäng kaardimajakesena kokku. Durant kogus juba poolajaks 24 punkti, Cousinsil oli kirjas 11 punkti ja 12 lauapalli. Lauavõitlus tervikuna oli 31-16, Serbia snaiprid Teodosic ja Bogdanovic olid kahe peale kokku tabanud kolmeseid 9/0 (meeskond tervikuna 17/3 - vrdl Durant 8/5).

Teisest poolajast pole enam midagi rääkida. Lõpuks jäi Duranti arvele 30 punkti, Cousins kogus 13 ja Klay Thompson 12, Serbial Nemanja Nedovic 14 silma. USA tuli kolmandat korda järjest olümpiavõitjaks ning Carmelo Anthonyst sai esimene kolm olümpiakulda saanud korvpallur.