Ilmselt vähestele tuleb üllatusena, et USA võitis Rios kõige rohkem medaleid.Foto: LEON NEAL
Rio 2016 OM uudised
22. august 2016, 11:03

Rio olümpia lõplik medalitabel: poodiumile tõusid 87 riigi sportlased, Eesti jäi jagama 78. kohta (19)

Eile õhtul tõmmati joon alla 2016. aasta suveolümpiamängudel. 16. võistluspäeva jooksul jagati välja 306 medalikomplekti ning pjedestaalile tõusid 87 riigi sportlased.

Kõige rikkama medalisaagiga läheb koju loomulikult USA, kes sai Rios tervelt 46 kulda, 37 hõbedat ja 38 pronksi ehk kokku 121 medalit (võrreldes Londoni OMiga saadi tänavu 18 medalit rohkem, kuid sama palju kuldi).

67 korral tõusid poodiumile Suurbritannia sportlased, 70 korral Hiina. Tabelis lõpetab eespool siis Euroopa riik, sest neil oli kuld-ja hõbemedaleid rohkem. Korraldajamaa Brasiilia võitis 19 medalit - seitse kulda, kuus hõbedat ja pronksi. Selle summaga saadi tabelis 13. koht.

Eesti sai Riost ühe pronksi, millega jäädi jagama viimast ehk 78 kohta koos Soome, Austria, Dominikaani Vabariigi, Maroko, Moldova, Nigeeria, Portugali, Trinidad ja Tobago ning Araabia Ühendemiraatidega.

Meie lähinaabritest sai korraliku saagi Venemaa, kes hoolimata paljude sportlaste eemalejäämisest kogus 56 medalit (Londonis võideti 77). Leedu võitis neli medalit (ühe hõbeda ja kolm pronksi), kuid Läti, kes saatis Riosse 34 sportlast, jäi medalita.