Jäähoki
4. september 2016, 20:37

Läti võitles südilt, kuid jäi esimesena olümpiamängude hokiturniiri ukse taha

Täna peeti otsustavad jäähoki eelturniiri mängud, kus selgusid viimased kolm meeskonda, kes pääsevad 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpiamängudele.

Kõrgete ootustega läks turniirile vastu Läti koondis, kellel on viimasel kolmel olümpial õnnestunud mängida. Otsustavas kohtumises mindi vastamisi Saksamaaga, kes oli varasemates matšides näidanud head mängu.

Sakslastel õnnestuski tänast kohtumist 2:0 juhtima minna. Seejärel Lätlased kosusid ning kolmanda perioodi alguseks oli seis taas tasakaalus. Kui mängida oli jäänud veidi üle viie minuti, õnnestus Saksamaal ühemeheline ülekaal ära kasutada ja võiduvärav visata.

Lätlastel enam vastata ei õnnestunud ning sel korral tuleb olümpiamängude hokiturniiri kõrvalt vaadata.

Teised kaks meeskonda, kellel õnnestus Pyeongchangi murda, olid Sloveenia ning Norra. Sloveenid alistasid otsustavas kohtumises karistusvisetega valgevenelased. Norra oli parem Prantsusmaast.