Anett KontaveitFoto: STR
17. oktoober 2016, 16:40

Anett Kontaveit andis maailma 25. reketile kõva maratonlahingu (2)

Eesti naiste esireket Anett Kontaveit (WTA 121.) mängis esmaspäeval Luksemburgi 250 tuhande dollarise auhinnafondiga tenniseturniiri avavoorus prantslanna Caroline Garciaga (WTA 25.). Pärast kahte tundi ja 24 minutit pidi eestlanna vastasele alla vanduma 6:7(2), 6:2, 4:6.

Esimeses setis jäi eestlanna geimidega 0:3 taha, kuid võitles mängu tagasi ning viigistas seisu 4:4. Kaotusseisult 4:5 võitis Kontaveit aga kaks geimi järjest ja tal oli võimalus lõpetada esimene sett oma servigeimiga, kuid prantslanna suutis välja mängida kiire lõppmängu, kus Kontaveit võitis ainult kaks punkti.

Teine sett kuulus täielikult eestlannale. Mõlemad tennisistid võitsid oma esimesed kaks servigeimi, kuid seisult 2:2 läks Kontaveit oma teed. Eestlanna võitis neli geimi järjest ja kogu seti 6:2.

Kolmanda seti alguses oli teravam Garcia, kes läks juhtima 0:3 ja 1:4. Eestlanna võitles tagasi ning mängis välja veel seisud 3:4 ja 4:5, kuid lõpuks võttis prantslanna oma ning võitis viimase seti 6:4.

Kontaveit lõi kuus ässa vastase nelja vastu, kuid mõlemad tegid kolm topeltviga. Määravaks said murdepallid - eestlanna võitis 16 murdepallist kõigest kuus, prantslanna seitsmest viis. Kuigi Kontaveit kaotas matši võitis ta 108 punkti Garcia 106 vastu.