Lionel Messi hävitas haavatud Manchester City.Foto: AFP / Scanpix
Meistrite liiga
20. oktoober 2016, 00:10

Lionel Messi hävitas haavatud Manchester City ja nihutas võimsat rekordit

Kolmapäeva õhtu tõi jalgpalli Meistrite liigas võrdlemisi palju ühepoolseid mänge. Oodatuim vastasseis FC Barcelona ja Manchester City vahel kujunes lõppeks samuti igavaks, sest inglased jäid teisel poolajal arvulisse vähemusse.

A-alagrupp
Londoni Arsenal – Razgradi Ludogorets 6:0
(12. Sanchez, 42. Walcott, 47. Oxlade-Chamberlain, 56., 83., 87. Özil)

Pariis Saint-Germain – FC Basel 3:0 (40. Di Maria, 62. Lucas, 90+3. Cavani)

Edinson Cavani on viimase 12 mänguga löönud 16 väravat! Foto: AFP / Scanpix

Tabel: Arsenal 7, PSG 7, Ludogorets 1, Basel 1.

B-alagrupp
Napoli – Istanbuli Besiktas 2:3
 (30. Mertens, 69. pen Gabbiadini - 13. Correia, 38., 86. Aboubakar)

Vincent Aboubakar (vasakul) kerkis Besiktase sangariks. Foto: AFP / Scanpix

Kiievi Dinamo – Lissaboni Benfica 0:2 (10. pen Salvio, 55. Cervi)

Kevadine veerandfinalist Lissaboni Benfica avas viimaks tänavuse Meistrite liiga hooaja võiduarve. Foto: AFP / Scanpix

Tabel: Napoli 6, Besiktas 5, Benfica 4, Dinamo 1.

C-alagrupp
FC Barcelona - Manchester City 4:0
(17., 62., 69. Messi, 89. Neymar)

Alagruppide loosimisest saati oodatud vastasseis Pep Guardiola endise ja praeguse koduklubi vahel kujunes pettumustvalmistavalt ühepoolseks. Otsustava põntsu põnevusele pani City väravavahi Claudio Bravo punane kaart 53. minutil.

Nimelt mängis endine Kataloonia klubi puurivalvur ligi 20 meetri kaugusel väravast palli käega, millega takistas ühtlasi Luis Suareze pealelöögi teekonda väravasse. Kodumeeskond kasutas arvulise ülekaalu Lionel Messi isikus nobedasti ja efektiivselt ära.

Claudio Bravo punane kaart murdis City. Foto: Reuters / Scanpix

Hetkeks, mil Barcelona keskkaitsja Jeremy Mathieu teise kollase ehk punase sai, oli Barcelona juba turvaliselt 3:0 ees. Lõppseisu vormistas mõned minutid varem penaltil eksinud Neymar.

Muide, Messi nihutas kolmapäevase hiilgepartiiga enda nimele kuuluvat sarja kübaratrikkide rekordit seitsmeni. Tippmark on suisa nii kõva, et kogu satsi peale on enamat suutnud vaid Madridi Reali pallurid, kes kambakesi löönud üheksa kübaratrikki. Esimest korda ajaloos tegi Messi seda teist mängu järjest.

Barcelona suurepärast võitu jäävad aga varjutama Jordi Alba ja Gerard Pique vigastused. City poolelt sai viga Pablo Zabaleta.

Glasgow Celtic – Mönchengladbachi Borussia 0:2 (57. Stindl, 77. Hahn)

Nii tähistasid Mönchengladbachi fännid klubi esimest võõrsilvõitu Meistrite liigas (ja selle eelkäijas) alates aastast 1977. Foto: Reuters / Scanpix

Tabel: Barcelona 9, Man City 4, Borussia 3, Celtic 1.

D-alagrupp
FK Rostov – Madridi Atletico 0:1
(62. Carrasco)

Yannick Carrasco (paremal) on viimase viie kohtumisega löönud Atletico kasuks viis väravat. Sama palju õnnestus tal lüüa eelneva 50 mänguga... Foto: AFP / Scanpix

Müncheni Bayern – PSV Eindhoven 4:1 (13. Müller, 21. Kimmich, 59. Lewandowski, 84. Robben - 41. Narsingh)

Robert Lewandowski saldo Meistrite liigas on 34 väravat 55 mänguga. Ainult Ruud van Nistelrooy ja Lionel Messi jõudsid sama tabamuste arvuni vähemate kohtumistega. Foto: AFP / Scanpix

Tabel: Atletico 9, Bayern 6, PSV 1, Rostov 1.