Tartu Ülikooli korvpallimeeskondFoto: Reigo Teervalt
21. oktoober 2016, 20:45

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond murdis Valga-Valka hiiglasliku vahespurdiga (1)

Eesti korvpalli meistriliigas alistas Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võõral väljakul Valga-Valka. Võõrustajate vastupanu murti hiiglasliku 35:5 vahespurdiga.

Esimene poolaeg oli küllaltki tasavägine ning enamust ajast juhtis Valga-Valka. Pärast avaveerandit näitas tabloo võõrustajate 22:20 eduseisu. Veel 2.44 enne teise perioodi lõppu oli Valga ees 38:34.

Siis aga alustas Tartu võimsat vahespurti. Poolaeg võideti 42:39, kuid 59 sekundit enne kolmanda veerandi lõppu juhiti juba 69:43 ehk Tartu Ülikool tegi 12 minutiga 35:5 vahespurdi.

Enne viimast veerandit juhiti 71:48 ning kogu kohtumine võideti 89:67.

Võitjate resultatiivseim oli 21 punktiga (kolmesed 6/3, vabavisked 6/6) meeskonna kõige uuem liige Forrest Robinson, kes võttis maha ka kaheksa lauapalli. Janar Talts lisas 19 ning Dominykas Milka 13 silma. Kaotajatele tõi Kristo Saage 13 punkti.

Tartu Ülikoolil on kirjas kolmest mängust kolm võitu ning sellega hooaja alguses tabelis teisel kohal. BC Valga-Valkal on aga kirjas neli võitu ja üks kaotus ning hoitakse kolmandat positsiooni.