Eesti jäähokikoondis alistas Leedu!Foto: Tiina Kõrtsini
Jäähoki
6. november 2016, 18:19

Eesti jäähoki Baltimaade teine - Leedu murti kodujääl maha! (2)

Eesti meeste jäähokikoondis alistas Tallinnas toimunud Balti karikaturniiri viimases mängus Leedu 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) ja saavutas turniiril Läti B-koondise järel teise koha.Kohtumine oli algusest lõpuni väga võrdne, mida võis ka eeldada, sest MMi mängivad Leedu ja Eesti koondised samal tasemel ehk 1. divisjoni B-tugevusgrupis, kus pannakse MMi üldjärjestuses paika kohad 23.-28. Läti B-koondisele oli Eesti kaotanud reedel 2:4 ja Leedu eile 2:7.Leedu asus kohtumist juhtima, aga Aleksander Petrov viigistas ja esimesele vaheajale mindi seisult 1:1. Täpselt sama resultatiivne oli ka teine kolmandik, kus Eesti jättis esmalt realiseerimata mitu arvulist ülekaalu. Leedu asus 2:1 juhtima, aga Robert Rooba iluvärav tõi tabloole 2:2 viigi.Eesti pääses esimest korda juhtima viimase kolmandiku keskel, kui täpne oli Aleksei Sibirtsev. 3:2 eduseisus avanes Eesti meeskonnal mitu päris head väravavõimalust - näiteks kogenud ründaja Andrei Makarovi oli Leedu puurivahiga üks-üks - aga skoori ka