Kadri LehtlaFoto: Aldo Luud
Talisport
3. detsember 2016, 17:11

Talihärm ja Lehtla finišeerisid 60 parema seas, ükski Eesti meeslaskesuusataja jälitussõitu ei pääsenud (9)

Laupäeval sõideti Rootsis Östersundis laskesuusahooaja esimesed sprindivõistlused. Eesti meessportlasi homme jälitussõidus ei näe, kuid kahte naist küll.

Naiste 7,5 km sprindis läks starti kolm eestlannat - Johanna Talihärm, Kadri Lehtla ja Grete Gaim. Kõrgeima koha sai Talihärm, kes sai ühe eksimusega lamamisasendis 55. koha. Veatult lasknud võitjale, prantslannale Marie Dorin Habertile, kogunes kaotust 2.22,3.

Jälitussõitu pääses ka Kadri Lehtla, kes tegi püstiasendis ühe möödalasu ning lõpetas 57. positsioonil (+2.29,8). Grete Gaim eksis tiirus kaks korda ning sai 103 lõpetaja seas 100. koha. (+4.26,6).

Meeste 10 km sprindis sai võidu veatult lasknud prantslane Martin Fourcade, kes edestas samuti kaks tiiru eksimatult läbinud kodupubliku ees võistlenud Fredrik Lindströmi tervelt 43,1 sekundiga.

Eesti laskesuusatajatest sai parima koha Rene Zahkna, kes ei teinud laskmisel ühtegi eksimust, kuid aeglase sõiduga kogunes võitjale kaotust 2.32,8 ning tasuks 65. koht.

Kauri Kõiv läbis esimese tiiru eksimuseta, kuid püstiasendis tegi kolm möödalasku ning lõpetas võistluse 83. positsioonil (+3.08,8). Johan Talihärm eksis püstitiirus lausa neljal lasul ning sai 105 lõpetaja seas 98. koha.