Martin Johnsrud SundbyFoto: MARTTI KAINULAINEN
Talisport
4. detsember 2016, 13:56

Vihaseks aetud Norra suusatajad näitasid Lillehammeri minituuri lõpetavas jälitussõidus võimu, eestlastel 60 parema sekka asja polnud (6)

Lillehammeri murdmasuutamise MK-etapi lõpetas meeste 15 kilomeetri jälitussõit, kus kakskikvõit läks Norrasse.

Eilses võitluses esikolmikust välja jäetud kohalikud poisid olid selgelt vihaseks aetud ja täna näidati sootuks teisest puust minekut. Võidu võttis alles seitsmendana rajale lastud Martin Jonsrud Sundby. Talle järgnes Johannes Hoesflot Klaebo ning kolmandaks tuli soomlane Matti Heikkinen.

Teistest üle poole minuti varem rajale saanud Calle Halfvarsson väsis distantsi teisel poolel ning pidi leppima viienda kohaga. Eestlasi läks täna starti kaks. Nagu ka Petter Northug loobus Marko Kilp täna starti tulemisest.

64. rajale pääsenud Karel Tammjärv parandas oma positsiooni, kui lõpetas minituuri 61. kohaga, kaotust võitjale kogunes 5 minutit ja 26 sekundit. Raido Ränkel andis ära kaheksa positsiooni ning lõppkohaks jäi 80. (+8.19.)

Naiste arvestuses läks samuti kaksikvõit Norrasse, kui parim oli suurepäraselt hooaega alustanud Heidi Weng. Talle järgnes Ingvild Flugstad Östberg, kohalike täieliku peo rikkus taaskord soomlane - Krista Pärmäkoski.