Rapla meeskond. Foto: Toomas Tatar
6. detsember 2016, 20:59

Rapla alistas Balti liigas Pärnu, Tartu Ülikool sai koduses meistriliigas suure võidu

Korvpalli Balti liigas alistas Eesti meeskondade omavahelises heitluses Rapla võõral väljakul Pärnu.

Avaveerandi 17:10 võitnud Pärnut tabas teisel perioodil suurem mõõn ning peaaegu märkamatult jäädi 24:33 kaotusseisus. Poolajaks juhtisid külalised 36:28 ning enne viimast perioodi 56:45.

Viimasel kümnel minutil oli aga Rapla Avisel raskusi eduseisu säilitamisega ning Pärnu jõudis marulise tagasituleku toel veel 50 sekundit enne lõppu kahe silma kaugusele. Siiski olid lõpus kindlamad kogenenumad Rapla mängijad, kes võitsid kohtumise 71:65.

Sisuliselt ainult seitset mängijat kasutanud Rapla resultatiivseim oli Thomas van der Mars 15 punktiga, lisaks võttis ta maha ka üheksa lauapalli. Norman Käbin tõi kaotajatele 13 silma.

Koduses meistriliigas sai Tartu Ülikooli korvpallimeesond suure võidu Audentese noorte üle 102:59. Kõik kümme platsil käinud mängijat said ka käe valgeks, suurim korvikütt oli 22 punktiga Dominykas Milka, kes võttis maha ka 12 lauapalli. Venky Jois lisas 19 silma ja 12 lauapalli. Noorte resultatiivseim oli 14 punktiga Carlos Jürgens.