Pärnu - ValgaFoto: Toomas Tatar
18. detsember 2016, 18:21

Eesti korvpalli karikavõistlustel võitis pronksmedali Pärnu meeskond alistades tugeva teise poolajaga Valga 82:66.

Kodusaalis mänginud Heiko Rannula hoolealused alustasid kohtumist isukalt, kui haarasid kiirelt 10:0 edu. Seejärel said aga ka valgalased mängu sisse ning avaveerand lõppes 23:23 viigiseisul. Teisel 10 minutil jätkus mäng punkt-punktis ning vaheajale mindi Pärnu kolme silmalises edus.

Riietusruumidest naastes said suvepealinlased kerge initsiatiivi, kui otsustavaks neljandikuks mängiti välja kahekohaline eduseis. Sealt enam tagasi ei vaadatud ning kodupubliku rõõmuks võeti korraliku teise poolajaga kindel võit ning tasuks pronksmedalid.

Pärnu poolelt jagunesid punktid ühtlaselt, kui kõik algviisiku mängijaid said kirja vähemalt kümme silma. Resultatiivseim oli Vaidotas Volkus 16 punktiga. Märkimist väärib ka pärast vigastuspausi üha paremini esineva Mihkel Kirvese panus, kui 20aastase ääremängija arvele kogunes lisaks 10 silmale 12 lauapalli.

Valgalastele tõi Arturs Bricis 24 punkti. Kahekohalise punktisummani jõudsid ka Renato Lindmets 11 ja Sandis Silavs 10 silmaga.

Korvpalliliidu kodulehe andmetel oli see Pärnule esimeseks karikavõistluste medaliks vähemalt selle sajandi jooksul.