Manchester City - Londoni Arsenal.Foto: Reuters / Scanpix
18. detsember 2016, 19:57

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 17. vooru glamuurseimas vastasseisus tõmbas pikema õlekõrre Pep Guardiola juhendatav Manchester City, kes alistas kodustaadionil 2:1 Londoni Arsenali.

Arsenal alustas küll hiilgavalt - Theo Walcott viis külalised juba 5. minutil juhtima -, kuid jäi teisel poolajal selgelt hätta. City suutis mängulise ülekaalu Leroy Sane 47. ja Raheem Sterlingu 72. minuti tabamuste toel kolmeks võidupunktiks vormistada.

Viimati suutis City koduliigas kaotatud avapoolaja võiduks pöörata 2012. aasta novembris Tottenhami vastu.

Ühtlasi tähendas Sane värav seda, et Arsenali väravavaht Petr Cech pole kaheksas järjestikuses Premier League'i mängus suutnud oma puuri puhtana hoida. Nii kehva seeriat pole 34aastasel tšehhil varem Inglismaal ette tulnud. Ja ta mängib seal riigis alates aastast 2004...

Teises samal ajal toimunud matšis pööras Tottenham Hotspur kodus Burnley vastu 0:1 kaotusseisu 2:1 võiduks. Päeva esimeses kohtumises alistas Southampton võõrsil 3:1 Bournemouthi.