Liverpool - Stoke CityFoto: Reuters / Scanpix
27. detsember 2016, 21:09

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani ja Liverpooli ühine taga nulli hoidmine Inglismaa kõrgliigas katkes tänase Stoke City mängu 12. minutil ning jäi sel korral 236 minuti pikkuseks. Ent 4:1 võidu ja kolm vajalikku punkti sai Liverpool siiski.

Liverpooli rabe algus kodusel Anfieldil päädis Jonathan Waltersi kiire avaväravaga, kuid ehmatusest enamat see ühele tiitlinõudlejale kaasa ei toonud.

Suurepärases hoos Adam Lallana 35. ja Roberto Firmino 44. minuti tabamused andsid Liverpoolile poolajaks 2:1 edu. Teisel poolajal Jürgen Kloppi hoolealuste innukas ründemäng jätkus, tulemuseks Imbula Wanga omavärav (59. min) ning Daniel Sturridge'i hooaja esimene tabamus (71. min).

Kolmanda järjestikuse täismängu kirja saanud Klavan sai laias laastus oma ülesannetega eeskujulikult hakkama. Tõsi, Stoke'i väravaolukorra puhul võib spekuleerida selle üle, kas Eesti mees pidanuks palli jätma Mignolet'le, mitte selle umbes 20 meetri peale klaarima, kust Erik Pieters nahkkera röövis ning mõni hetk hiljem Waltersi pea peale täpse tsenderduse andis.

Ent kahtlemata lasub suurem süü tolles olukorras Klavani partneril Dejan Lovrenil, kes jäi Waltersi katmisel uimaseks. Aga lõppeks pole sel suurt vahet, sest Liverpooli ülekaal oli mäekõrgune ja võit kaljukindel. Üleliia ohtlikke olukordi Mignolet' valvatava puuri lähistel peale kiire avavärava polnud.

Tänane võit oli Liverpoolile ülitähtis, sest kõik lähikonkurendid pidasid oma 18. vooru kohtumise juba eile ning väljusid nendest lahingutest võitjana.