Võrkpalli karikafinaal Tallinna Selver - Pärnu võrkpalliklubi.Foto: Jörgen Norkroos
29. detsember 2016, 21:14

Eesti võrkpalli karikavõistlused võitis kolmandat aastat järjest Pärnu võrkpalliklubi, kes alistas ülipõnevas finaalis geimidega 3:2 Tallinna Selveri (25:20, 21:25, 21:25, 25:22, 15:12).

Esimene geim
Koduseinte toetust nautinud Selver asus 4:2 juhtima ega lasknud pärnakaid enam kordagi kahest silmast lähemale. Esimesele tehnilise vaheajal mindi seisul 8:6, teisele 16:13. Külaliste peatreener Avo Keel jälgis tervet geimi mureliku näoga, sest Pärnu ei saanud kuidagi oma mängu käima. Blokk oli auklik ja rünnak nüri. Ei aidanud neid ka Selveri eduseisul 10:6 võetud time-out.

Lõplikku põntsu Pärnu ponnistustele andis Rainer Vassiljevi võetud mõttepaus, kui Pärnu oli järjestikuste punktide toel vähendanud kaotusseisu 17:20 peale, kuid too vaheaeg rikkus karikakaitsjate rütmi. Geimi lõpetas Taavet Leppiku blokki rünnatud pall, 25:20 tallinlastele. Avageimi resultatiivseimad mehed olid Selveri Lincoln Willams ja Mihkel Tanila viie punktiga.

Teine geim
Suvepealinnast kohale vuranud paarkümmend Pärnu fänni nägid esimest korda oma meeskonda eduseisus kohe teise geimi alguses (2:1). Selver pääses küll 7:5 juhtima, ent bloki toimima saanud Pärnu noppis seejärel viis punkti järjest. Külaliste 12:8 eduseisul võttis Rainer Vassiljev korraks aja maha.

Tulu see ei toonud, Pärnu jätkas dikteerimist ning Vassiljev oli sunnitud seisul 17:21 taas 30 sekundiks mehed kokku koguma. Ometi ei suutnud Selver servivigade rohket geimilõppu enda kasuks kallutada. Markkus Keele täpne löök tõi 25:21 geimivõidu Pärnule. Teisi geimi üleplatsimees oli Pärnule kuus punkti toonud Taavet Leppik.

Kolmas geim
Karli Alliku serviäss viis küll Selveri 1:0 juhtima, ent peagi leiti end 4:7 kaotusseisust, mis sundis Vassiljevit taas aja maha võtma. Ent asi läks pigem hullemaks. Küll eksisid tallinlased vastuvõtul, küll rünnakul. Seisul 5:11 kutsus Vassiljev mehed uuesti nõupidamisele.

Pärnu fännide trummipõrin ja kisa muudkui kasvasid, ent vastupidise efektina suutis Selver viis punkti järjest võtta ning halba haistnud Keel kasutas 13:11 eduseisul oma esimest mõttepausi selles geimis. Maratonpallivahetuse enda kasuks kallutanud Selver viigistas 13:13, kuid juhtima nad ei saanud. 21:19 eduseisul kasutas Keel oma teist time-out’i ning Pärnu suutis oma edu hoida. Siim Ennemuisti serviviga tõi 25:21 geimivõidu Pärnule. Üleplatsimees oli Tallinna klubi diagonaalründaja Williams kuue silmaga.

Neljas geim
Selver alustas hästi ja pääses 4:1 juhtima. Seejärel Pärnu aga kosus, võttis neli punkti järjest (sealhulgas kohtumise teise maratonpallivahetuse) ja sundis Vassiljevit seisul 4:5 aja maha võtma. Mõni aeg hiljem pidi sama tegema Keel, sest võõrustajad olid omakorda 10:8 ette pääsenud.

Pinev punkt punkti mäng jätkus geimi lõpuni, kuid enamasti Selveri napis edus. 18:20 tagaajaja roll sundis Keelt taas mõttepausile. See aitas. Pärnu edukas blokk tõi tabloole 21:21 viigi. Aleksandrs Kudrjašovs Selveri blokist auti - 22:22. Ent enamat Pärnu ei suutnud, geim 25:22 Selverile. Suurim punktitooja oli taas Williams viie silmaga.

Viies geim
Puhas närvide mäng nagu viies geim ikka. Selle tunnistuseks hankis Selveri Siim Ennemuist kohtunikuga vaidlemise eest kollase kaardi, kuid viis hetk hiljem hea blokiga oma meeskonna 7:6 juhtima.

Üleplatsimehe Lincoln Williamsi võimas rünnak manas esmakordselt otsustavas geimis tabloole Selveri kahepunktilise edu (9:7), mispeale Keel automaatselt aja maha võttis. Viigiseisul 10:10 tegi sama endise tippsidemängija ametivend Vassiljev. Esimene arupidamine ei aidanud, Selver jäi 11:13 taha ja Vassiljev peatas taas mängu. Ent edutult. Selver põrus vastuvõtul ning 15:12 geimi- ja karikavõit Pärnule.