Eestlastest näitas parimat minekut Raido Ränkel.Foto: NordicFocus
Talisport
7. jaanuar 2017, 19:48

Eesti suusasprinterid MM-radadel ei säranud

Eesti murdmaasuusatajad saavad sel nädalavahetusel Skandinaavia karikavõistluste raames katsetada veebruaris Lahtis algavate maailmameistrivõistluste radasid. Tänane sprindivõistlus meie sportlastele rõõmu-uudiseid ei toonud.

Nimelt ei jõudnud 150 mehe konkurentsis veerandfinaalidesse ükski üheksast startinust eestlasest. Kvalifikatsiooni võitis rootslane Oskar Svensson, Raido Ränkel oli meie meestest parimana temast kilomeetrisel võistlustrassil aeglasem 9,07 sekundit ja sai 32. koha. 30 parema sekka mahtumiseks tulnuks suusatada 0,4 sekundit kiiremini.

Teiste eestlaste tulemused: Marko Kilp 46. (+10,45), Karel Tammjärv 68. (+14,72), Alvar Johannes Alev 69. (+14,75), Kristjan Koll 79. (+16,12), Aivar Rehemaa 83. (+16,87), Siim Sellis 96. (+18,74), Timo Simonlatser 115. (+25,11) ja Kein Einaste 142. (+37,04).

Eestlannade parimana oli Tatjana Mannima samuti 32. – kaotust Anna Falkile kogunes suisa 20,28 sekundit. Veerandfinaalikoht jäi 0,25 sekundi kaugusele.

Nii Svensson kui ka Falk võitsid lõpuks ka kogu võistluse.