Kontaveit on seni Austraalias põhiturniiril mänginud vaid korra ja jäi siis avaringi pidama.Foto: AFP/Scanpix
17. jaanuar 2017, 06:12

NII SEE JUHTUS | Alavormis Kontaveit jäi Austraalia lahtistel maailma 94. reketile kindlalt alla

Eesti tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 121) alistus aasta esimese suure slämmi turniiri avaringis kreeklanna Maria Sakkarile (WTA 94) 0:6, 4:6. Äsja vigastuspausilt naasnud tallinlanna mängu iseloomustasid täna ohtrad lihtvead ja pigem võitles Kontaveit väljakul iseenda, mitte vastasega.
06:24
STATISTIKA

Statistika, mis võtab selle kohtumise kõige paremini kokku, on äralöökide ja lihtvigade arv. Kontaveit on mõlemas arvestuses pika puuga Sakkarist ees - winnereid lõi ta mängu peale 15, kreeklanna vaid kolm, ent eksimusi kogunes suisa 27 Sakkari üheksa vastu. Lahtiseletatult kaotas eestlanna täna lahingu iseenda, mitte vastasega.

Tuletame samas meelde, et tegu oli Kontaveidi jaoks alles aasta esimese mänguga ja katki pole kindlasti midagi. Loodetavasti juba järgmine kord on meil teatada positiivsemaid uudiseid. Seniks, tänan jälgimast!

06:15

Viimase geimi kaotuses võib ju natukene süüdistada ka õnne - 15:15 viigiseisul lendas Sakari tagasilöök millimeetrise täpsusega väljaku tagumise joone lõppu, Kontaveit ei suutnud seda enam päästa ja kreeklanna haaras geimis initsiatiivi.

Peamine süüdlane tulemuses on aga ilmselgelt Kontaveiti vaevanud vigastus, sest see ei olnud tema mäng. Lihasmälu abil suutis ta palli kõvasti ja enamvähem õiges suunas lüüa, aga mänguvormi, mis lubanuks täna võitu võtta, lihtsalt polnud!

06:10

Kuid mitte teist. 0:6, 4:6 on selle mängu võitnud Sakkari!

06:10

40:40, Kontaveit tõrjus esimese matšpalli!

06:05

Ai kui kahju - Kontaveit lööb Sakkari 15:0 eduseisus lihtsalt oivalise tõrje, aga palling oli napilt audis. Teise servi tõrje virutab eestlanna juba võrku...

Eksima on hakanud ka Sakkari ja nõnda näeme selles geimis kolmel korral ka 40:40 viigiseisu, aga lõpuks võtab kreeklanna siiski oma! 4:5

05:58

Nii pole küll ilus öelda, aga Sakkari ruigab oma löökidel nagu aia vahele jäänud siga. Kontaveit küpsetab servidega jõuluprae. 4:4

05:54

Kontaveit pääseb kreeklanna servil 30:0 ette, kuid ei suuda seekord oma vigu kontrolli all hoida. Sakkari virutab veel ka kaks hirmkõva servi ja läheb juhtima. 3:4

05:50

Seti kuuendas geimis on Kontaveidi eksimused võikamad kui näidatud ilus mäng, aga neid on vähem ja see loeb! 3:3

05:45

Sakkari on sellest mängust end välja lülitanud. Põhimõtteliselt otsustab geimi saatuse, kas Kontaveit teeb rohkem häid lööke või arusaamatuid eksimusi. Seekord kahjuks teisi. 2:3

05:41

Oi Kontaveit on enda peale kuri! Tema teisele servile vastab Sakkari kõrge ja aeglase tagasilöögiga, mille eestlanna pikaks virutab. Lisaks saab Kontaveit selles kirja ka matši viienda topeltvea, aga sellest alguse vihastamisest piisab, et geim emotsiooni pealt ära tuua. 2:2

05:37

Veerand tundi tagasi oli Austraalia lahtiste 15. väljak Kontaveidi jaoks pool meetrit liiga kitsas. Nüüd leiab ta juba kenasti pikki piiri löökidega jooned üles. Aga Sakkari serv on veel veidi liiga kõva pähkel. 1:2

05:35

Nonii, päris kuivalt Kontaveit seda mängu õnneks ei kaota! Sakkari ei saa eestlanna pallingul punktigi ja seda mitte enda eksimuste vaid eestlanna ilusate rünnakute tulemusel. 1:1

05:32

Sakkari alustab teist setti oma servi hoidmisega. 0:1

05:30

Veidi ebaaus hinnang, et kõik punktid on olnud Kontaveidi eksimused, sest  kreeklanna hoiab meie esinumbrit kohati väga kena surve all.

05:28

Matsi seni kõige inetum geim, kus Kontaveidil ei õnnestu isegi Sakkari punktist väljamängimise järel palli edukalt maha lüüa. Vaid 21 minutit kestnud avasett kuulub kreeklannale 0:6!

05:26

Esimeses ringis mängimise eest ootab tennisiste 35 000 euro suurune tšekk.

05:24

Kuradi hästi oskab paremakäeline Sakkari vasakusse kasti servida ja Anett ei saa kuidagi neid palle tagasi üle mängitud. 0:40 seisult saab Anett küll kolm ilusat winnerit kirja, aga sellest on vähe. 0:5

05:21

Kontaveit alustab oma pallingut kohe topeltveaga, aga siis sunnib ilusate löökidega kreeklanna kolmel korral eksima. Tundub, et mingit mängurütmi hakkab Kontaveit leidma, aga hetkel on võrk veel lihtsalt liiga kõrge ja väljak liiga väike - Sakkari võitleb end 40:40 viigini ja eestlanna vormistab tema eest murdepalli geimi teise topeltveaga. 0:4

05:14

05:13

15:15 viigiseisul virutab Kontaveit lihtsa tõrjelöögi võrku ja tõstab ahastusest käed taeva poole. Sakkari lööb veel ka kauni ässa ja nii ongi seitsme minutiga seis 0:3.