21. jaanuar 2017, 19:46

Alex Harvey tegi suusatamise MK-l Kanada spordiajalugu, eestlased viimase kümne piirimail (1)

Täna peeti Rootsis Ulricehamnis järjekordne murdmaasuusatamise MK-etapp, kui kavas oli meeste 15 kilomeetri vabatehnikasõit.

Eraldistardist sõidus näitas kiireimat aega Alex Harvey, kes selle võiduga tegi Kanada spordiajalugu. Nimelt polnud varasemalt üksi vahtralehemaa suusataja võidutsenud kahel järjestikusel kahel MK-etapil järjest. Mäletatavasti triumfeeris Harvey möödunud nädalal paarisprindis.

Kanadalasele järel võttis teise koha Martin Johnsrud Sundby, kaotades võitjale kuue sekundiga. Poodiumi madalaimale astmele kerkis Marcus Hellner (+14,3).

Stardis oli ka kaks Eesti meest, kes paraku parimatest kaugele jäid. Aivar Rehemaa jäi 76 sportlase konkurentsis 65. (+2.35,4). Karel Tammjärv lõpetas kohe tema järel 66. kohaga (+2.44,0).

Naiste arvestuses võttis viis kilomeetrit lühemal rajal võidu vanameister Marit Björgen. Norralannale järgnesid Krista Pärmakoski (+10,7) ja Charlotte Kalla (+24,9).