Mickall Gladness on võtnud Astana mehe Ousman Krubally raudsesse haardesse.Foto: vtb-league.com
6. veebruar 2017, 04:00

Ühisliigas tihe tabel: BC Kalev/Cramo naaseb play-off-võitlusse (1)

Kui BC Kalev/Cramo kaotas kuu aja eest tujutult tegutsedes Riias sealsele VEFile, näis, et korvpalli VTB Ühisliiga play-off’i rong on läinud. Ent meeskond on vahepeal saanud uue hingamise ning sai eile teise võidu järjest, seda võõrsil Astana üle 78:72.

Tegemist on mitmel põhjusel tähtsa edusammuga. Esiteks puudusid põhirotatsiooni mängijad Gregor Arbet ja Vitali Ljutõtš ning neid asendas "number kolme" kohal edukalt Erik Keedus (35 min, 7 p, 7 lp, 6 rs). Teiseks sai Kalev Eesti korvpalli esimese võidu Kasahstani pinnal pärast NSV Liidu aega. Kolmandaks jäädakse viimasel play-off’i kohal asuvast Astanast (6 võitu ja 9 kaotust) nüüd maha ainult kahe võiduga ning Kalevit ootab kuus kodumängu järjest.

Külalised startisid hästi, võitsid esimese veerandi 26:13 ja poolaja 46:31. Pärast suurt vaheaega jätkasid võõrustajad agressiivsemalt ja vahe vähenes, kuid mitte viiest-kuuest punktist vähemaks ning taas parimaks kerkinud Rain Veidemani (24 p, 4 lp, 3 rs) vedamisel hoiti edu. Kalev mängis põhiliselt seitsme mehega ning neist keegi ei langenud ansamblist välja.