Tartu Ülikool vs. Atõrau Barsõ.Foto: Aldo Luud
6. veebruar 2017, 20:31

Korvpalli Balti liiga play-off'i esimeses kohtumises alistas Tartu Ülikool kodus 83:49 Kasahstani tiimi Atõrau Barsõ.

Võõrustajad tegid sotid selgeks sisuliselt juba esimese veerandajaga, kui läksid kohe 17:0 juhtima. Ehkki Barsõgi saatis palle läbi korvirõnga, võitis Tartu poolaja kindlalt 45:23.

Ohtralt silmailu pakkusid Taaralinna klubi Mandell Thomas ja Janari Jõesaar, kes kostitasid publikut kahe alley-oop pealtpanekuga: Thomas söötis, Jõesaar surus mänguvahendi pealt. Sealjuures lõpetati ka avapoolaeg alley-oop'iga.

Kui Tartu alustas kohtumist 17:0 spurdiga, siis teise poolaja alguses tegid Gert Kullamäe juhendatavad 10:0 spurdi. Et klassivahe oli ilmne - kuigi Barsõ maa-ala kaitse valmistas Tartule kohati probleeme - võtsid võõrustajad kindla võidu.

Kohtumise resultatiivseimana viskas Jõesaar 19 punkti ning võttis kümme lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Thomas lisas 16 ning seitse lauapalli võtnud Dominykas Milka samuti 16 silma. Korduskohtumine peetakse homme samuti Tartus.