Martin Paasoja (nr 40) tublist panusest ei piisanud Valmiera alistamiseks.Foto: Martin Ahven
7. veebruar 2017, 20:22

Rapla pidi tunnistama Valmiera selget paremust

Korvpalli Balti liiga kaheksandikfinaali avamängus said Raplas kokku Eesti ja Läti liiga hetke kolmanda koha meeskonnad - paraku rändas selge 78:65 võit lõunanaabrite poole.

Rapla Avis võõrustas Valmierat ja jäi kohe viie minutiga taha 5:15. Nii teisel kui ka kolmandal veerandil õnnestus tulla lähemale, 4-6 punkti kaugusele, kuid edasine läks ikka ühtemoodi - vastased tegid uuesti sisse kahekohalise vahe. Kolmanda veerandi lõpu eel näitas tabloo 45:51, kuid Valmiera lõpetas perioodi 7:0 spurdiga.

Viimane veerandaeg ei toonud Raplale paremaid uudiseid, see lõppes tulemusega 20:20 ehk 13-punktiline vahe jäi püsima. Edasipääseja selgub küll kahe nädala pärast Lätimaal, kuid on raske näha, kust Rapla suudaks vähemalt 14-punktilise võidu välja võluda.

Võõrustajate selgelt parim oli täna Martin Paasoja (22 p, 6 lp, 3 vl), kahekohalise arvu punktideni jõudis veel vaid Indrek Kajupank (10). Valmierale tõi Damier Pitts 21, Ashton Mitchell 17 ja Arturs Berzinšs 14 punkti.