Raul Must.Foto: Stanislav Moshkov
8. veebruar 2017, 15:20

Raul Must sai Taanis äärmiselt vajaliku võidu ja vedas meeskonna ajaloolise saavutuseni

Eile peeti Taani sulgpalli kõrgliigas teine veerandfinaalide ring, kui Raul Musta klubi Vendsyssel vajas korduskohtumises Odensega kolme võidupunkti.

Esimene veerandfinaal võideti 4:2, kuid teises kohtumises alustasid vastased edukamalt ja enne otsustavat mängu oli Odense eduseis 3:2.

Seetõttu sõltus just Eesti esireketi mängust, kas Vendsyssel saab poolfinaali viiva võidu või läheb kohtumine otsustavasse lõppmängu. Must sai ülesandega aga edukalt hakkama ja võitis Frederik Kirkedali kindlalt 21:10, 21:11. Sellega kindlustas meeskond koha poolfinaalis.

"Arvasin mängu eel, et olen sellises olukorras rohkem närvis, kuna tegemist oli otsustava mänguga. Kuid tegelikult suutsin mängu nautida," kirjeldas Must eilselt kohtumist.

Taani liigas mitmeid aastaid mänginud eestlasele, on see esimene kord klubiga poolfinaali jõuda. "Poolfinaali vastane veel selgub, kuid usun, et võimalused edasi pääseda on mõlemal klubil," sõnas Eesti esisulgpallur.

Taani kõrgliigat on Euroopas hinnatud üheks tugevaimaks klubiliigaks, kus mängivad mitmed OM- ja MM-medalistid.