Sten Olmre tabas mängust 16 viskest 10, lisaks kõik 13 vabaviset!Foto: bbl.net
10. veebruar 2017, 20:47

Treeneri vallandanud Valga kaotas kodus Pärnule

37 punkti visanud Sten Olmre vedas TTÜ võidule Rapla üle (1)

Korvpalli meistriliigas nähti täna hooaja üht säravamat esitust, kui Sten Olmre viskas 37 punkti ning sellest oli ka tulu, sest ta vedas TTÜ 85:78 võiduni Rapla Avise üle.

Rapla haaras kiirelt initsiatiivi ja juhtis nelja minutiga 9:0, kuid seejärel viskas Olmre üksi tehnikatudengite üheksa esimest punkti ning ehkki esialgu vahe püsis, saadi rongil sabast kinni. Suureks vaheajaks näitas tabloo 36:39 ning teisel poolajal kuulus kerge ülekaal juba võõrustajatele. Veel poolteist minutit enne lõppu juhtis Rapla punktiga, kuid siis tabas selle tiimi endine mängija Sander Saare kaugviske ning Olmre ja Kiur Akenpärgi vabavisked vormistasid viimase poole minutiga võidu.

Olmre tabas mängust 16 viskest 10 ning kõik 13 vabaviset! Ta kogus ka 5 lauapalli ja 3 korvisöötu. Raplale tõi Martin Paasoja 20 ja Thomas van der Mars 16 punkti. Uus täiendus Jito Kok kogus vähem kui 9 minutiga 5 punkti, 1 lauapalli, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

BC Kalev/Cramo asus Rakveres sealse Tarva vastu alguses ette 16:0 ja võitis 103:77 (Sokk 16, Veideman 15 - Post, Metsalu 17).

Valga/Valka Maks ja Moorits vallandas senise juhendaja Juris Umbraško ja treenerikohuseid täitis tema senine abiline Kristaps Zeids, ent sellele vaatamata tuli kodusaalis tunnistada Pärnu Sadama 99:89 paremust. Mõne päeva eest mängujuht Norman Käbini vigastuse tõttu hooaja lõpuni kaotanud pärnakate parim oli 28 punktiga Mihkel Kirves (kahesed 10/10, kolmesed 4/0, vabavisked 9/8!), Domagoj Bubalo lisas 25 silma ja 12 lauapalil. Valgat ei päästnud Reinis Strupovicsi 30 ja Ivars Žvigursi 20 punkti.

Turniiritabel: Kalev/Cramo 24 võitu ja 3 kaotust, Tartu Ülikool 21-2, Avis ja TTÜ 11-7, Pärnu 11-12, TLÜ/Kalev 8-14, Tarvas 7-15, Valga 6-15, Audentes 0-24.