Käed taeva poole! Võidu üle juubeldavad nii Marit Björgen kui Krista Pärmäkoski!Foto: KAI PFAFFENBACH
Talisport
25. veebruar 2017, 12:39

SOOME PIDUPÄEV! Pärmäkoski tunnistas 30 000 kodufänni ees vaid Björgeni paremust (1)

Lahtis toimuval põhja suusaalade MMil oli tänase esimese alana kavas naiste suusavahetusega sõit (7,5+7,5 km), kus 30 000 pealtvaataja rõõmuks võitis hõbemedali 26-aastane Krista Pärmäkoski. Soome medaliarve kodusel MMil on avatud! Kuldmedal läks norralannale Marit Björgenile.

Klassikadistantsiga sõitis konkurentidel eest ära nelik, kuhu kuulusid lisaks Pärmäkoskile ja Björgenile ka Charlotte Kalla ja Heidi Weng. Vabatehnikadistantsi alguses pääsesid Björgen ja Pärmäkoski eest ära. 8,8 km peal oli duo edu jälitajate ees juba 10 sekundit, 9,8 km peal 16 sekundit.

Paarisrakendis liiguti kuni viimaste meetriteni, kus 36-aastane Björgen oma võimsuse maksma pani. Kolmandana tuli üle finišijoone rootslanna Charlotte Kalla, kes kaotas Björgenile 32 sekundiga.

Marit Björgen ja Krista Pärmäkoski Foto: KAI PFAFFENBACH