Jäähoki
13. märts 2017, 10:16

Hullumeelne: Norras peeti maailma pikim hokimäng, mis kestis üle 8,5 tunni!

Norra jäähokiliigas kehtib reegel, et play-off'is ei mingeid mängujärgseid bulliteid - mängitakse nii kaua, kuni võitja selge -, ja mis sellest eile õhtul välja tuli!

Storhamar ja Sparta pidasid portaali NRK teatel maailmarekordit tähistava kohtumise, kui alustasid veerandfinaali viiendat matši õhtul kell 18 ning lõpetasid öösel kell 2.33! Siis lõi Storhamari mängija Joakim Jensen seisuks 2:1, mängu algusest oli puhast aega kulunud 217.14 ehk üle kolme ja poole tunni!

Võitja selgus seega kaheksandal (!) lisaajal. Teatavasti on hokimängus perioodid 20 minutit pikad. Kogu seda vaatemängu jälgis 5526 huvilist, kes said etendust kogu raha eest. Storhamar asus seeriat juhtima 3:2 ja vajab edasipääsuks veel ühte võitu. Krampidega võidelnud mängijatele ei jää palju taastumisaega, uuesti minnakse jääle juba homme õhtul.

Senine ametliku liigamängu maailmarekord kuulus 1936. aastast Detroit Red Wingsile ja Montreal Maroonsile, kes vajasid võitja selgitamiseks 176 minutit ja 30 sekundit.