Johanna Talihärm pälvis 74. koha.Foto: Aldo Luud
Talisport
17. märts 2017, 17:13

Ai-ai-ai: Eesti naislaskesuusatajad jäid kindlast olümpiakohast ilma! (17)

Holmenkollenis peetava hooaja viimase laskesuusatamise MK-etapi põhjal pannakse paika Rahvuste karikasarja kohad, mille alusel määratakse Pyeongchangi taliolümpia kvoodid. Eesti langes tänasega naiste arvestuses Leedust tahapoole ja olümpia mõistes punase joone alla - esialgu pole meil Koreasse ühtegi kohta!

Nimelt saavad Rahvuste karika arvestuse kakskümmend esimest riiki saata olümpiale viis, 21. ja 22. riik kaks sportlast. Eesti oli enne tänast võistlust 22., kuid et meie sportlastest sai Holmenkollenis peetud 7,5 km sprindivõistlusel Johanna Talihärm 74., Meril Beilmann 93. ja Kadri Lehtla 99. koha ning leedulannade tulemusteks olid 43., 86. ja 89. koht, möödusid nad meist. Leedu kogus Rahvuste karika arvestuses 2737, Eesti 2692 punkti. Eesti naised saavad nüüd olümpiakohta jahtida veel ainult IBU kvalifikatsioonipunktide põhjal.

Sõidu võitis soomlanna Mari Laukkanen, kes teenis sellega karjääri esimese MK-etapivõidu.

Meeste sprint algab kell 17.30, siin on Eestil kaitsta Rahvuste karika 18. positsioon.