Tartlasi peeti kogu liiga suurimaks favoriidiks, kuid Rakvere üllatas neid juba poolfinaalis. Foto: Aldo Luud
18. märts 2017, 18:19

BALTI VÕRKPALLI FINAL4 | SUURÜLLATUS! Rakvere alistas võrkpalli Balti liiga poolfinaalis põhiturniiri võitja Tartu!

Võrkpalli Balti liiga nelja parima turniir algas suurüllatusega, kui esimeses poolfinaalis alistas Rakvere Tartu 3:1.

Võru spordikeskuses peetud mängule läksid kindla soosikuna tartlased, kes olid põhiturniiri võitjad kui läänevirulased alles viiendad.

Tänane kohtumine algaski ootuspäraselt kui favoriit võitis avageimi pärast võrdset esimest poolt 25:18. Teises geimis jätkus pingelist heitlust pikemaks, kuid nappi 26:24 paremust näitas Rakvere.

Kolmandas geimis jätkasid Urmas Tali hoolealuses jätkuvalt heas hoos ning võitsid kindlalt 25:17. Neljandas ja otsustavaks saanud geimis lagunesid tartlased aga täielikult, kui suutsid saada vaid 10 punkti. 1200 pealtvaataja ees edenes üllatuslikult homsesse finaali Rakvere.

Võitjate poolelt tõusis üleplatsimeheks kogu liiga resultatiivseim Siim Põlluäär, kes kogus rünnakuprotsendiga 51,6 16 punkti. Oma põhipommitaja Bradley Gunterita läbi ajava Tartu poolt tõid Toms Vanags ja Michael Michelau võrdselt 13 silma.

Teine poolfinaal Selveri ja Pärnu vahel algab täna kell 19. Homme peetav pronksimäng algab kell 14, finaal peetakse 17.