Leedulased näitasid täna Kalev/Cramole koha kätte. Foto: Alar Truu
22. märts 2017, 19:46

KARM! Kalev/Cramo kohutav teine poolaeg maksis ajaloolise Balti liiga finaalkoha (4)

Korvpalli Balti liiga poolfinaali korduskohtumises sõitis Kalev/Cramo külla leedulaste Vytautasele, kui koduväljakul teenitud kuuepunktilisest edust finaalipääsuks ei piisanud.

Mäng algas väga kompivalt, kui esimesel veerandajal suutsid võõrustajad visata vaid üheksa punkti kalevlaste 13 vastu. Teisel perioodil õnnestus Eesti meisterklubil vahe korraks kasvatada 14 silmale, kuid poolajaks sulas edu vaid kuuele.

Riietusruumidest naastes haaras kerge initsiatiivi Vytautas, kui 3.40 enne veerandaja lõppu särasid tablool viiginumbrid 46:46. Kodumeeskond sai veelgi indu juurde ning otsustavale perioodile mindi Vytautase kolme punktilises edus.

Neljas veerandaeg algas võõrustajate 7:0 spurdiga, mis tähendas kalevlastele kahe mängu kokkuvõttes hoobilt -5. Enesekindlad leedulased kasvatasid edu 1.42 enne juba 17 punktile. Meie mehed tõid 10:2 spurdiga mängu veel elevust, kuid päris järgi siiski ei jõutud.

Lõppnumbrid 88:77 ehk kahe mängu kokkuvõttes meie poolt vaadatuna -5. Märkimisväärne oli Vytautase teine poolaeg, mis võideti 59:42. Seega tuli Cramol Balti liiga esimesest finaalkohast taaskord suu puhtaks pühkida.

Võitjate poolelt tegi enim pahandust Regimantas Miniotas, kes viskas 21 punkti ja hankis 9 lauapalli. Kalevlaste parim oli Vitali Ljutõtš 19 silmaga.