Gert Kullamäe.Foto: KRISTJAN TEEDEMA/Postimees
23. märts 2017, 21:38

Kullamäe valusast kaotusest: midagi ei ole teha – selline korvpall kord on (4)

Tartu Ülikooli korvpalliklubi oli lähedal kohale Balti liiga finaalis, kuid poolfinaali kordusmatšis kaotati Leedus lisaaja järel 75:82 Pasvalyse Pieno žvaigždesile, Tartus toimunud avamatš oli lõppenud viigiga 88:88.

"Tahan mehi kindlasti kiita selle eest, et nad tegid täna päris täpselt seda, mida neilt palusime. Skoor õnnestus madal hoida, nagu eesmärgiks võtsime, ning kaitses tegime kindlasti kõvema esituse kui kodus," arutles peatreener Gert Kullamäe pärast matši.

Kodumeeskond dikteeris suurt osa mängust, kuid just kohtumise teises pooles sai Tartu end paremini käima. Poolajapausile mindi Pieno kaheksapunktises eduseisus. Kolmandale veerandile tuli Tartu vastu aga enesekindlalt: vaikselt liiguti leedukatele lähemale.

4.19 enne lõppu viis Tanel Sokk Tartu 60:58 juhtima, Mandell Thomas tegi minut hiljem seisuks 62:58. 22,2 sekundit enne lõpusireeni oli Tartul võimalus mäng enda kasuks pöörata, kuid Gert Dorbeku vabalt positsioonilt teele saadetud kaugvise läks mööda. 66:66, lisaaeg!

Tartu alustas taas hästi ja sisse saadi korralik 73:68 edu, kuid sellele järgnes vastaste 10:0 vahespurt. Lõpuks tartlaste jõud lihtsalt rauges ja finaali läks Pieno žvaigždesile, kes kohtub seal Prienaiga. Taas on Balti liiga finaal leedukate siseasi. Vaid kolm korda on 2004. aastal esimest korda toimunud turniiril juhtunud, et mõlemad finalistid tule Leedust.

"Rünnakul oli meil omajagu probleeme kaugvisetega, samuti ei olnud õnne vabavisetel. Aga midagi ei ole teha – selline korvpall kord on," võttis Kullamäe kurva õhtu kokku.

Eesti klubi poolelt tegi eile vinge partii vahetusest sekkunud Maks Adam Konate, kelle arvele jäi 18 punkti ja 13 lauapalli. Janar Talts lisas 17, Dominykas Milka 13 ja Mandell Thomas 10 punkti. Pasvalyse poolelt tegi enim pahandust Justas Tamulis, kes viskas 19 punkti.

Tartu kohtub Balti liiga pronksiseerias koduse rivaali Kalev/Cramoga. Täpsed mängude kuupäevad selguvad homme. Lisaks kohtuvad "vanad sõbrad" ka järgmisel reedel kell 19, et teha selgeks koduse meistriliiga põhiturniiri võitja.