Kas Rakvere suudab konkurente üllatada ka Eesti meistriliigas?Foto: Tanel Meos
25. märts 2017, 18:28

SUUR NELIK! Eesti võrkpallimeistri selgitab täpselt sama kvartett, kes Balti liigaski

Eesti võrkpalli meistriliigas on selgunud kõik neli poolfinalisti, kui põhiturniiri kahe parima Tartu ja Selveriga liitusid Rakvere ning Pärnu.

Kahe võiduni peetavas veerandfinaalseerias alistas Balti liiga meistriks kroonitud Rakvere 2:0 Järvamaa võrkpalliklubi. Kui kodus andsid Urmas Tali hoolealused ühe geimi ära, siis täna võeti kindel 3:0 võit (14:25, 21:25, 16:25). Kohtumise resultatiivseimaks tõusis kogu liiga parim punktitooja Siim Põlluäär 19 silmaga.

Veelgi hõlpsamalt pääsesid pärnakad, kes ei loovutanud kahes mängus TTÜ-le geimigi ning edenesid kindlalt poolfinaali. Tänases 3:0 (19:25, 19:25, 12:25) võidumängus tõusis parimaks Toms Svans, kes sai kirja 13 punkti.

Seega kohtuvad nelja parema hulgas täpselt samad vastased, kes eelmisel nädalavahetusel Balti liigaski. Poolfinaalidega tehakse algust 3. aprillil, kui Tartu võõrustab Rakveret. Selveri ja Pärnu avamäng toimub päev hiljem Tallinnas.

Finaali pääsemiseks läheb võistkondadel vaja kolme võitu.